Elon Musk, Twitter’ı satın aldıktan sonra, popüler sosyal medya platformunu daha iyi hale getirmek amacıyla çok sayıda değişiklik başlattı. Platformun sahip olduğu sorunlar birer birer üzerinde çalışılıyor (yakın tarihli bir örnek, uzun biçimli tweet’leri tanıtmak için çalışıyor). Şimdi, Etkileşim raporları yeni hakkında büyük şey Musk’ın kendisi tarafından duyurulan çalışmalarda.

Musk, reklam YOK yeni bir abonelik duyurdu

Milyardere göre Twitter’daki reklamlar çok sık ve çok büyük. Bir tweet’te bunun üzerinde çalışacaklarını söylüyor. Bu da demek oluyor ki Twitter da reklamların görünümünde bazı değişiklikler yapacak, ancak Musk bununla ilgili o sırada ayrıntı vermedi. Ve Musk’ın duyurduğu her şey bu değil.

Ayrıca Twitter için reklamsız bir abonelik üzerinde çalışıldığını söylüyor. Anlaşılır bir şekilde, bu abonelik daha pahalı olacak (şimdiye kadar fiyatı hakkında bir bilgi yok), ancak Twitter’da sıfır reklam almanıza izin verecek.

Bilmiyorsanız, Twitter’ın zaten Twitter Blue adlı ücretli bir aboneliği var. ABD’de, Twitter iOS veya Android uygulaması aracılığıyla abone olursanız şu anda aylık 11 ABD dolarıdır. Web’den abone olursanız 8 ABD doları ödersiniz (biliyorsunuz, web’de Apple ve Google’ın uygulama mağazaları %30 komisyon almaz). Ancak şimdilik, Twitter Blue aboneleri bile reklam görüyor. Sosyal medya platformu, “yakında geleceği” bildirilen bir özellik olan Twitter Blue abonelikleri için daha az reklam almaya çalışıyor.

Şu anda reklamsız yeni, daha pahalı abonelik için somut bir çıkış tarihi yok. Daha fazlasını öğrendiğimizde, sizi bilgilendireceğimizden emin olacağız, bu yüzden bizi izlemeye devam edin!

telefon-1