Motorola’nın yeni G serisi akıllı telefonlar üzerinde çalıştığına inanılıyor, Moto G13 ve Moto G23’ün yakında geleceği söyleniyor. Moto G23 hakkında pek bir şey bilinmemekle birlikte, Moto G13’ün iddia edilen çizimleri ve beklenen özellikleri geçen ay çevrimiçi olarak ortaya çıktı. Şimdi, her iki telefon için de tanıtım materyali ve ayrıntılı bir teknik özellik listesinin sızdırıldığı bildirildi. Her iki telefonun da bir MediaTek Helio G85 SoC tarafından destekleneceği ve kutudan çıkar çıkmaz en son Android 13’ü çalıştıracağı bildiriliyor.

göre bir raporlamak The Tech Outlook tarafından Moto G13 ve Moto G23, sırasıyla Penang 4G ve Penang 4G Plus olarak kodlandı. Moto G13 için sızan özellik sayfası, telefonun 720×1.600 piksel çözünürlüğe ve 90Hz yenileme hızına sahip 6.5 inç IPS LCD ekrana sahip olduğunu iddia ediyor. Motorola telefonu ayrıca 50 megapiksel geniş sensör, 2 megapiksel makro kamera ve 2 megapiksel derinlik sensörü içeren üçlü arka kamera kurulumuna sahip olacak. Sızdırılan tanıtım materyalindeki telefon görüntülerine göre, telefon ayrıca merkezdeki bir delik içine yerleştirilmiş 8 megapiksellik bir ön kamera içeriyor.

Telefonun 4 GB RAM ve 64 GB dahili depolama ile geleceği söyleniyor. Ayrıca 20W’a kadar hızlı şarjı destekleyen 5.000mAh batarya ile gelmesi bekleniyor. Moto G13’ün Arctic Blue renk grubuyla gelmesi bekleniyor.

Moto G23’ün de aynı 6.5 inç IPS LCD ekrana sahip olduğu bildiriliyor ancak kamera bölümünde bazı değişiklikler var. Moto G23, Moto G13 ile aynı 50 megapiksel ana sensör tarafından yönetilen üçlü bir arka kamera kurulumuna sahip olacak şekilde tasarlandı. Ancak bu modelin 2 megapiksel makro kameraya ek olarak 5 megapiksel ultra geniş sensöre de yer vereceği düşünülüyor. Ön kamera da, gemide bildirildiğine göre 16 megapiksel özçekim atıcı ile bir yükseltme görüyor.

Ek olarak, Moto G23’ün 8 GB RAM ve 128 GB dahili depolama içermesi bekleniyor. Moto G13 ile aynı pili taşıdığı söyleniyor, ancak 30W’a kadar hızlı şarjı destekleyebilir. Telefonun İnci Beyazı renk grubuyla sunulacağı bildirildi.

Motorola, beklenen lansman tarihi ve fiyatları da dahil olmak üzere yaklaşmakta olan telefonlarla ilgili herhangi bir ayrıntıyı henüz resmi olarak açıklamadı.


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.genel-8