Merriam-Webster, Wordle klonu Quordle'ı satın aldı

Encyclopedia Britannica çevrimiçi sözlüğü ile popüler olan yan kuruluş, Merriam Websterpopüler bir kelime çözme oyunu satın aldı Quordle.

Ancak anlaşmanın şartları açıklanmadı, TechCrunch’a göre.

Quordle web sitesi artık Merriam-Webster web sitesinde kendi sayfasına yönlendiriyor ve Quordle yaratıcısı Freddie Meyer oyunun öğretici bölümünün başında sessizce bir açıklama yaptı.

“Quordle’ın Merriam-Webster tarafından satın alındığını duyurmaktan mutluluk duyuyorum! Bu oyun için daha iyi bir yer düşünemiyorum. Pek çok yeni özellik ve eğlence gelecek, bu yüzden bizi izlemeye devam edin!” meyer adı geçen.

başarısının ardından KelimeQuordle dahil olmak üzere bir dizi taklit pazara girdi.

Ayrıca Oku

Çin Ocak ayında Tencent ve NetEase'in oyunları da dahil olmak üzere 88 oyunu onayladı
Chinaamp39s video oyunu yapımcıları, baskılar hafifledikçe soğuktan geliyor

Wordle, oyunculara beş harfli bir kelimeyi tahmin etmeleri için altı şans sunan ve harflerden herhangi birini doğru tahmin etmeleri halinde renk kodlu ipuçları şeklinde geri bildirim sağlayan basit bir çevrimiçi oyundur.

Öte yandan Quordle, dokuz denemeyle aynı anda tahmin edilecek dört beş harfli kelimenin olması dışında temel Wordle ilkesini temel alır.

Rapora göre, karolar hangi tahminlerin doğru olduğunu ve kelimede bir harf olup olmadığını, ancak dört kelimenin her biri için farklı bir yerde olup olmadığını belirtmek için renk değiştiriyor.

FacebooktwitterLinkedin
genel-9