Apple, uzun yıllardır OLED ekranlı iPhone’lar üretiyor ancak bugüne kadar kavisli ekranlı bir model sunmadı. Şimdi bir ihbarcı, Cupertino merkezli şirketin bu değişikliği bu yılki iPhone 15 Pro’da sunmaya hazır olabileceğini dahili kaynaklardan öğrendiğini iddia ediyor.

Kavisli ekranlara sahip ilk Apple iPhone’lar

Twitter kullanıcısının kaynağı olarak “KaridesElmaProiPhone 15, 15 Plus ve iPhone 15 Pro ve Pro Max modellerinin ilgili ekran boyutlarını koruyacağını belirtirken, Apple’ın ürün serisinde kavisli ekranlara da yer verebileceğini ekliyor.

Buna göre, eğrilik kenarlarla sınırlı olduğundan ve Galaxy S22 Ultra gibi Samsung akıllı telefonların uçtan uca tasarımını yansıtmadığından sonuç daha az belirgin. Daha da önemlisi, etki, Apple Watch Series 8 ve Watch SE’nin kavisli cam kenarlarıyla karşılaştırıldı (inceleme).

Apple Watch SE incelemesi

Apple Watch SE hafif kavisli bir ekrana sahiptir. / © NextPit

Sızıntı, standart iPhone 15 ve iPhone 15 Plus’ın da Dinamik Ada tasarımını kullanabileceğine inanıyor. Bu, Apple’ın mevcut iPhone 14 ile iPhone 14 Pro arasındaki farkı en azından ön tarafta nihayet sildiği önceki raporu destekliyor.

Apple iPhone 15 Pro’da daha hızlı işlemci ve titanyum

Ancak sızıntı yapanlar, Apple’ın premium modeller için özel özellikler sunmaya devam etmesini bekliyor. Hem iPhone 15 Pro hem de iPhone 15 Pro Max’in titanyum gövde ve pil verimliliğini önemli ölçüde artırdığı söylenen henüz duyurulmamış A17 Bionic yonga seti ile gelmesi bekleniyor. Öte yandan sadece iPhone 15 Pro Max’in yeni bir periskopik kamera alacağı söyleniyor.

Apple’ın yıllık donanım ritmini takiben, şirketin Eylül 2023’te iPhone 15’i duyurması gerekiyor. Şaşırtıcı bir şekilde, iPhone üreticisinin iPhone 15 Plus’ın fiyatını düşürmeyi planladığına dair şimdiden söylentiler var. Ancak ortaya çıkan farklılıkları telafi etmek için iPhone 15 Ultra’nın fiyatının önemli ölçüde artması gerekiyor.

genel-27