Bu, Fransa’da ilk kez etkileyicilerin şikayetten etkilenen ile “ organize çete dolandırıcılığı “. Etkileyenlerin Mağdurlarına Yardım grubu (AVI), şüpheli uygulamalardan daha fazlasını işaret ediyor. Marc Blata ve ortağı Nadé ve Animoon platformu.

AVI Collective, etkileyicilere karşı şikayette bulunuyor

Bu, AVI Collective için küçük bir zafer. Birkaç ay boyunca, gönüllüler sosyal ağlarda çok düzenli bir şekilde bir araya gelerek ” sıralamak » yeni şikayetler ve tüm bunların potansiyel takibini tartışın. 2022 yazı ile bugün arasında kolektif ayrıca isim değiştirdi AVNM’den (Marc ve Nadé kurbanlarına yardım) AVI’ye geçiş. Dernek artık sadece Blata çiftine değil, daha genel olarak abonelerinin parasıyla kumar oynamaya karar veren etkileyicilere saldırmak istiyor.

23 Ocak Pazartesi günü, Collectif AVI bu nedenle Paris’in 16. bölgesinde, bankacılık hukuku ile bilgisayar ve dijital hukukta uzmanlaşmış bir hukuk firması olan Ziegler & Associés firmasının yanında konuşacak. Bu konferans sırasında, kollektifin üyeleri iki şikayette bulunacaklarını duyurmak : ilki, Blata çiftini organize dolandırıcılıktan hedef alıyor ve ikincisi, aynı nedenle Animoon platformunu hedef alan X’e karşı bir şikayet.

aynı kategoride

Elliott Management rotayı değiştirmeye yardımcı olmak için Salesforce’a yatırım yapıyor

Dubai’den Marc ve Nadé Blata, abonelerine Telegram’da ticaret planları sundu. Birçok insanı gönüllü olarak kötü planlara yönlendirmekle suçlanıyorlar. Dubai’den olan mesafeye rağmen AVI Collective “ tüm bunları durdurun ve ağır kayıpların bir kısmı için sayılmış olması gereken birçok kurbanı tanıyın “. Bir şikayette bulunarak ve mümkün olduğunca fazla gürültü yaparak, kolektif istiyor gençleri eğitmek ve bu uygulamaları yasadışı hale getirmek için her şeyi yapın.

AVI Collective’e göre, Fransız kurbanların sayısı giderek artıyor. Reality TV etkileyicilerinin güvenilirliği bir ” güvenlik sözü Fransız kullanıcılar için. Kolektif tarafından toplanan bir tanıklık bunu gösteriyor: “ Marc Blata, Instagram’da sertifikalıdır. Çok fazla takipçisi var. Cyril Hanouna’nın programında gördüm. Bir miktar güvenilirlik sağlar. Bu ürün hakkında inandırıcı ve güven vericiydi. “.

Ekonomi ve Maliye Bakanlığı, influencer’ların uygulamalarını düzenlemek istiyor. Aralık 2022’de Bruno Le Maire duyurdu halkla istişarenin başlatılması etkileyiciler için bir iyi davranış kodu oluşturmak. amaç ” Sosyal ağlarda etkileyiciler tarafından ürünlerin tanıtımı ve yerleştirilmesi ile ilgili tüm uygulamaları denetlemek “.

genel-16