Apple, aşağı yukarı aynı dış tasarıma sahip, ancak iç kısımda birçok değişiklik içeren tam boyutlu HomePod’u geçen hafta piyasaya sürdü. Dışarıdan farklı olan tek şey, gece yarısı rengi ve HomePod mini’yi andıran aydınlatıcı üst kısımdır. Apple, tam boyutlu HomePod’u güncellediğinden, kullanıcılar güncellenmiş bir HomePod mini görmeyi bekliyor olabilir. En son gelen bilgilere göre Apple, HomePod mini’nin güncellenmiş bir sürümünü geliştirmiyor.

Çalışmalarda HomePod mini güncellemesi yok, aynı tasarım ve özellikleri sallamak için akıllı hoparlör

Bloomberg’den Mark Gurman son açıklamasında belirtiyor Güç Açık bülteni Apple şu anda bir HomePod mini üzerinde çalışmıyor. Apple, HomePod mini’yi Ekim 2020’de duyurdu. Akıllı hoparlör, tam boyutlu sürüme kıyasla uygun bir fiyat etiketine sahipti, ancak orijinal HomePod’un getirdiği bazı üst düzey özelliklerden yoksundu. Şirket, neredeyse iki yıl önce bir güncelleme yayınlamadan orijinal HomePod’u sonlandırmayı uygun gördü. Bunun anlamı, HomePod mini’nin Apple’ın bu süre zarfında sattığı tek akıllı hoparlör olması.

Yeni tam boyutlu HomePod’un piyasaya sürülmesinden sonra, birçok kullanıcı mini modele bir güncelleme olup olmadığını sormaya başladı. Ancak bu noktada Apple’ın aktif olarak böyle bir ürün üzerinde çalıştığına inanmıyorum. En yeni HomePod, halihazırda 99 $ mini’de olmayan herhangi bir büyük yeni işlevi içermez, bu nedenle modeli güncellemek için bariz bir neden yoktur. Elbette, daha fazla renk, daha ucuz bir fiyat ve daha iyi ses ve mikrofonlar elde etmek güzel olurdu, ancak asıl iyileştirmelerin muhtemelen arka uçta, yani Siri ve uygulama entegrasyonuyla yapılması gerekiyor.

Yeni HomePod, çok sayıda yeni ekleme ve kesinti içeriyor. Örneğin, akıllı hoparlör artık daha az tweeter ve mikrofona sahip. Kullanıcılar ses kalitesine karşı çıkarken, Apple dinleme deneyiminde bir fark olmayacağından bahsediyor. Bunun dışında, yeni HomePod ayrıca bir S serisi çip, U1 ultra geniş bant çip, sıcaklık ve nem sensörü ve daha fazlasını içerir. Sensörlerin Apple tarafından önümüzdeki hafta yeni bir yazılım güncellemesinin yayınlanmasıyla etkinleştirileceğini unutmayın. HomePod da aynı sensörlere sahiptir ve şimdiye kadar sensörler amaçsızca boşta kalmıştır.

Apple’ın HomePod mini’nin tasarımını değiştirmesini ister misiniz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.

Bu hikayeyi paylaş

Facebook

twittergenel-17