Google’ın oyun akışı hizmeti Stadia tarih oldu. Ancak kontrolör, küçük bir programla çalışmaya devam edecek şekilde dönüştürülebilir. Böyle gider.

Google’ın Stadia video oyunu akış hizmeti 18 Ocak’tan beri kapatıldı. Ancak hizmetin denetleyicisi e-atıklara ait değildir. Bir USB kablosu aracılığıyla diğer cihazlarla birlikte kullanılabilir. Ve ayrıca bir yazılım güncellemesi ile Bluetooth üzerinden kablosuz olarak.

Stadia Kumanda’da Bluetooth’u açın

TECHBOOK, Stadia’yı ve kontrol cihazını ilk kez Gamescom 2019’da test ettiFotoğraf: TECHBOOK
  1. Şarj edin ve bağlayın: Pili en az yüzde 10 oranında şarj edin ve denetleyiciyi bir USB kablosuyla bilgisayara bağlayın.
  2. Güncellemeyi Başlat: Şimdi Chrome tarayıcıyı, alternatif olarak Microsoft Edge’i ve güncelleme sayfası aramak. “Bluetooth moduna geç” seçeneğini seçin. Şimdi şartları kabul edin ve yola koyulun.
  3. Denetleyicilerin kilidini aç: Bilgisayar denetleyiciyi tanıdığında, “Bağlan” düğmesi kullanılarak seçilmeli ve etkinleştirilmelidir. Burada biraz el becerisi gerekiyor. Denetleyicinin kilidini açmak için önce USB kablosunu çıkarın ve ardından üç noktalı düğmeyi basılı tutarken tekrar takın. Ardından üç noktalı düğmeye, asistan düğmesine, Y ve A’ya aynı anda basın.
  4. Yazılımı kur: İndirme işlemi tamamlandıktan sonra, yeni üretici yazılımı yüklenecektir. Bunu yapmak için önceden tanınan denetleyiciyi seçmelisiniz. Artık “USB Kompozit Aygıt” olarak adlandırılıyor. Güncelleme yüklendikten sonra Stadia kumandası, Bluetooth aracılığıyla birçok bilgisayar, akıllı telefon ve tabletle kablosuz olarak eşleştirilebilir. Uyumlu cihazların bir listesi şu adreste mevcuttur: Google desteği.
  5. Bu hala önemlidir: Google’a göre, Bluetooth modunun etkinleştirilmesi geri alınamaz. Ayrıca ürün yazılımını 2023’ün sonuna kadar yüklemeniz gerekir. Güncelleme yüklendikten sonra Stadia düğmesine ve Y düğmesine aynı anda basmak kumandayı eşleştirme moduna geçirir. Bir de sınırlama var. Bluetooth modunda, Stadia kumanda jak soketi üzerinden ses sinyali çalmaz. Bu sadece bir USB kablo bağlantısı ile mümkündür.genel-25