Tommy Wiseau’nun kült ve son derece amaçsız komedi filmi The Room’u hiç izlediniz mi bilmiyorum ama bu tam bir keyif. Olay örgüsü karışık. Oyunculuklar tuhaf. Diyalog insanlık dışı. “İyi bir film yapımı” değil ama bana The Room ya da üniversitede okuduğum gibi bir yüksek sanat filmi (hadi çocukları toplayıp FW Murnau’nun Sunrise’ını izleyelim) arasında bir seçim yapın ve ben de her seferinde The Room’u seçerdim. Final Fantasy’s Square Enix’in yeni RPG oyunu Forspoken da benzer bir çekiciliğe sahip gibi görünüyor ve Forspoken’ın çıkış tarihi yaklaşırken, espri ağırlıklı, “Marvel-esque” diyaloğu bazı ateşli tepkiler alıyor.

Kasım ayında gördüğümüz Forspoken oynanış fragmanı, bize macera oyununun tonu ve tınısı hakkında oldukça güçlü bir fikir verdi. Athia’nın fantezi dünyasına sihirli bir şekilde nakledilen genç New York’lu Frey, “Öyleyse şunu açıklığa kavuşturmama izin verin,” dedi. “Tam olarak Dünya olmayan bir yerdeyim. Korkunç ejderhalar görüyorum. Ve – ah evet – bir manşetle konuşuyorum! İronik, bilgili ve dördüncü duvara sırıtarak atıfta bulunan Forspoken, hassasiyetlerini biraz kalınlaştırdığını iddia etmiş olabilirsiniz.

En son Forspoken oyunu aynı şekilde takip ediyor gibi görünüyor. Frey, yeni keşfettiği telekinezi ile deneyler yaparken, arkadaşıyla, daha önce bahsedilen konuşan manşetle şu etkileşimi yaşıyor: “Bunu ben mi yaptım? Sadece bunu yapmadım. Sadece aklımla hareket ettim. Aklımla çılgınca hareket ettim! Evet, tamam, bu şimdi yaptığım bir şey.

Birçok izleyici, Forspoken’ın tarzından etkilenmemiş görünüyor. Bir katılımcı, “Demoyu oynadım ve oynanışı sevsem de korkunç diyaloğu aşamadım” diye yazıyor. “Sanırım oyunun kendisini sevdiğim halde ilk kez yazarken bana ‘bunu almayacağım’ dedirttim.”

Diğer Forspoken hayranları, yazıyla ilgili çekincelerine rağmen oyunun mekaniğinden ve oyunundan etkilenmiş görünüyor. Başka bir hayran, “Bence ikiye katlamak ve son derece kötü, Marvel benzeri yazıyı sürdürmek için Square Enix’e dayanıyor,” diye yazıyor. “Belki çekiciliğe katkıda bulunur. Diğer her şey hasta görünüyordu. Üçüncü bir katılımcı, “Bazılarınızın mizah anlayışına sahip olması ve utanmayı takdir etmesi gerektiğini düşünüyorum” dedi. diyor. “Şahsen ben onu çok çekici buluyorum.”

Kendime gelince, şimdiye kadar Forspoken’da gördüğüm diyaloğa hayran olduğumu söylemesem de, onu garip bir şekilde ilgi çekici buluyorum. Sanki son on yılın gişe rekorları kıran filmlerindeki her sinir bozucu esprinin ham enerjisi, temeli, atomik unsuru damıtılmış, filtrelenmiş ve en saf haliyle serbest bırakılmış gibi. Alien’daki Ash gibiyim. “Saflığına hayranım.”

Ayrıca Forspoken’ın muhtemelen benim gibi insanlar için tasarlanmadığını hissediyorum. Bence daha genç bir nesil ve ergenlik çağındaki veya ergenlik öncesi dönemdeki oyuncular için. Ve eğer sevdikleri buysa (ve çeşitli Netflix şovlarının son on yıldaki popülaritesine bakılırsa, öyle görünüyor), o zaman harika. Umarım Forspoken bir şekilde onlarla konuşur ve aynı şekilde hedef kitlesini başarılı bir şekilde sıralamayı başarır. Sadece görmemiz gerekecek.

O zamana kadar, en zorlu Forspoken zindanlarında bir başlangıç ​​yapmak isteyebilir veya belki de can alıcı soruyu yanıtlamak isteyebilirsiniz: Forspoken ne kadar sürer? Alternatif olarak, PC’nizin lansman günü geldiğinde çalışmaya hazır olması için Forspoken sistem gereksinimlerine göz atın.

oyun-2