Kesinlikle nefes kesici bir ekrana, kesinlikle alışılmışın dışında bir en-boy oranına sahip, aksi takdirde çok benzer ve kolayca unutulabilecek üst düzey el cihazları kalabalığından sıyrılıyor, kaputun altında güçlü bir Snapdragon 8 Gen 1 işlemci, sağlam pil ömrü, olağanüstü hoparlörler, hayır 512 gig’den az dahili depolama alanı ve bir microSD kart yuvası, Xperia 1 IV… bunlardan biri değil paranın şu anda satın alabileceği en iyi telefonlar.

Ancak bunun başlıca nedeni, genellikle harcamanız gerekmesidir. çok fazla almak için para Sony’nin kilitsiz bir sürümdeki en son mobil güç merkezi ve doğrudan rakiplerinin çoğunun aksine, bu, ABD operatör sübvansiyonları ile mevcut değildir (ve her zaman olmuştur).

2022 yazında Amerika’da ilk kez piyasaya çıkışından bu yana 1.600 ABD doları olarak fiyatlandırılan, yukarıda belirtilen tek 512 GB depolama yapılandırmasında, kilidi açılmış Sony Xperia 1 IV 5G şu anda hem Amazon’da hem de Best Buy’da normalden 400 dolar daha ucuza satılıyor.

Açıkçası bu, Samsung’un popüler ürünlerine uygun fiyatlı bir alternatif yapmak için hala yeterli değil. Örneğin, normalde 1.200 ABD dolarına mal olan ve genellikle liste fiyatının 200 veya 250 ABD dolarının altına düşen Galaxy S22 Ultra, microSD desteği olmayan giriş seviyesi 128 GB’lık bir varyantta.
Sakatlayıcı bir dijital istifleme bağımlılığına sahip sıkı bir Sony hayranıysanız, bu kesinlikle en iyi zaman. Xperia 1 IV, aynı 400$’lık indirim geçmişte Noel’de yalnızca bir kez sunuluyordu. Açıkçası, yenilenen anlaşmanın ne kadar süreceğini bilmenin bir yolu yok, ancak tetiği bir an önce çekmek akıllıca olabilir… tabii ki bir telefon için bin doları aşan bir sorun yaşamıyorsanız, bu kesinlikle mükemmel değil.telefon-1