Elon Musk Pazar günü Twitter’ın sıfır reklam içeren daha yüksek fiyatlı bir Blue aboneliği sunmayı planladığını söyledi.

Ekim 2022’de Twitter’ı 44 milyar dolarlık bir anlaşmayla satın alan Musk, yeni katmanın ne kadara mal olacağını ve ne zaman başlayacağını söylemedi.

Twitter Blue şu anda iOS ve Android kullanıcıları için ayda 11 ABD Doları ve web üzerinden yapılan kayıtlar için ayda 8 ABD Doları tutarındadır. Web kayıtları için yıllık ücret 84 ABD Doları olarak sunulmaktadır. iOS ve Android için daha yüksek oranlar, Twitter’ın Apple ve Google’ın uygulama mağazaları aracılığıyla yapılan satın alma işlemlerinde aldığı kesintiyle başa çıkma yöntemidir.

Premium katmanın şu anda kullanıcılara ücretsiz katmanda gösterilen reklamların yarısını göstermesi bekleniyor, ancak Twitter’ın henüz değişiklik yapmadığı bildiriliyor. Öte yandan, yeni daha pahalı katman, reklamları tamamen ortadan kaldıracak.

İçinde bir takip twiti Pazar günü, Twitter CEO’su Musk ayrıca platformdaki reklamların “çok sık ve çok büyük” olduğunu söyledi ve San Francisco merkezli platformun “önümüzdeki haftalarda her ikisini de ele almak için adımlar atacağına” söz verdi.

Geçen baharda Musk, Twitter’ı satın alma planını kamuoyuna açıkladığında, hizmetteki reklamların 2028’e kadar şirket için daha az gelir kaynağı olacağını ve 2020’de %90 olan toplam gelirin %45’ini oluşturacağını tahmin etti. geliri artırmak için abonelikleri kullanma planı olduğunu söyledi, bu açıklama geçen yılın sonuna doğru Twitter Blue’nun yenilenmesine yol açtı.

Premium Blue katmanının mevcut özellikleri arasında bir doğrulama onay işareti (bir doğrulama kontrolünün ardından verilir), tweet’i geri alma seçeneği, yer imi eklenmiş tweet’leri düzenlemek için yer imi klasörleri, Twitter simgenizin telefonunuzda nasıl görüneceğini değiştirebilmeniz için özel uygulama simgeleri, renk temaları yer alır. uygulamanın görünümünü değiştirmek ve gezinti çubuğunuzda görünenleri kontrol etmek için. Son olarak, abonelik olmadan 4 dakikaya kıyasla web üzerinden 60 dakikaya veya iOS ve Android üzerinden 10 dakikaya kadar video yükleme yeteneği var.


genel-19