Kendi duvar kutunuzu kurma fikriyle oynuyorsanız, Ocak ayı sizin için mükemmel olabilir. Çünkü şu anda Lichtblick.de’de Heidelberg Energy Control’ü 228 Euro’luk en yüksek fiyat karşılığında alabilirsiniz. Bu şimdiye kadarki en iyi fiyat. Anlaşmaya daha yakından baktık ve buna değip değmeyeceğini size söyleyeceğiz.

Halihazırda bir elektrikli arabanız varsa, o zaman ya zaten kendi duvar kutunuz var ya da kesinlikle bir tane almayı düşünüyorsunuz. Bununla birlikte, cihazlar oldukça pahalıdır ve 2021 yılına kadar devlet sübvansiyonları yoluyla kısmen amorti edilmiştir. Bayiler yeterince şarj istasyonu stokladılar, ancak şimdi onlardan kurtulmak istiyor gibi görünüyor çünkü duvar kutuları için gittikçe daha fazla heyecan verici teklif var. Bunlardan biri Heidelberg’den Energy Control Wallbox’ı içeriyor.

Çoğu duvar tipi kutuda olduğu gibi, Energy Control’de de tip 2 şarj konnektörü ve 11 kW’a kadar maksimum şarj gücü bulunur; nominal akım altı ila 16 amper arasında ayarlanabilir. Birlikte verilen şarj kablosu 7,5 metre uzunluğundadır ve duvar kutusu DC artık akım algılama özelliğine sahiptir (tip B). Şarj istasyonundaki renkli bir LED de ilgili bir hata olup olmadığını gösterir. Wallbox’ı yetkisiz elektrik hırsızlarına karşı harici bir kilitleme cihazıyla da güvence altına alabilirsiniz.

Heidelberg Energy Control ile yük yönetimini harici olarak kontrol etme seçeneğine de sahipsiniz. Cihazı Ev Enerji Yönetim Sisteminize (HEMS) entegre ederseniz, onu çalıştırmak için kullanabilirsiniz. Uygun şekilde, Ocak ayında fotovoltaik sistemlerde KDV’den tasarruf edeceksiniz ve Qcells’in sizin için bazı heyecan verici teklifleri ve kendi güneş enerjisi hesaplayıcısı var.

Lichtblick.de’nin duvar kutusu teklifi buna değer mi?

Başta da belirttiğimiz gibi, Wallbox size 228 Euro’ya mal oluyor. Siz de bir stant isterseniz bunun için 199 euro daha ödüyorsunuz. Ek olarak, wallbox tekliflerinde, bunların yalnızca profesyoneller tarafından kurulması gerektiğini, yani ek maliyetler ödemeniz gerekeceğini her zaman unutmamalısınız. Bununla birlikte, teklif heyecan verici olmaktan daha fazlasıdır. Çünkü hala Lichtblick’ten yeşil elektrik tarifesine karar verirseniz, duvar kutusunda 49 euro’luk bir indirim daha var.

Kaide üzerinde Heidelberg Energy Control Wallbox

Ayrıca tabanda güzel bir figür oluşturuyor: Heidelberg Energy Control / © Heidelberger Druckmaschinen AG

Şu anda duvar kutusu için çevrimiçi olarak en az 398 Euro ödüyorsunuz ve bu teklifle elektrik tarifesi olmadan bile yüzde 43 oranında büyük bir tasarruf sağlıyorsunuz. Ancak, saldırmadan önce birkaç şeyi göz önünde bulundurmalısınız. Entegre bir elektrik sayacı yoktur ve daha önce de belirtildiği gibi yetkisiz kişilerin duvar kutunuza erişmesini önlemek için kurulu bir harici koruma mekanizmasına sahip olmanız gerekir.

Daha fazla güç tasarrufu: Güneş panelli en iyi elektrik santralleri

Fark etme: Heidelberg Enerji Kontrolü uygundur. Ancak, bu yalnızca KfW’ye önceden yapılmış başvurular için geçerlidir. 2021’den beri artık yeni başvuru yapılamıyor.

Anlaşma hakkında ne düşünüyorsun? Halihazırda bir duvar kutunuz var mı veya almayı düşünüyor musunuz? Yorumlarda bize bildirin!genel-27