Bu hafta 1 trilyon doları aşan kripto sektörü, dijital varlıklar sektörüne giren bir grup yeni yatırımcıyla birlikte bir boğa hissine tanık oluyor. Hindistan borsası CoinDCX, 23 Ocak Pazartesi günü Hintli endüstriler ve yatırımcılar için bir kripto farkındalığı girişimi başlattı. Bu girişimin adı ‘Namaste Web3’. Öte yandan uluslararası kripto borsası Binance, 2023’e 30.000 kişinin katılacağı bir Web3 burs programı ile adım atma kararı aldı.

Hindistan ve diğer birçok ülke, kripto sektörü etrafındaki mevzuatı çerçevelemek için çalışırken, daha fazla insan yatırım ve ticaret araçlarıyla ilgilenmeye açık olacaktır.

Farkındalık girişimi ile CoinDCX, potansiyel kripto yatırımcılarını dijital varlıklara para dökmenin riskleri ve faydaları hakkında bilgilendirmek istiyor.

“Web3 teknolojisi, yenilikçiler ve inşaatçılar için devasa bir beyaz alan açtı. Ancak bu teknolojinin kitlesel olarak benimsenmesi ancak sürekli eğitimle gerçekleşebilir. CoinDCX’in Kurucu Ortağı ve CEO’su Sumit Gupta yaptığı açıklamada, Namaste Web3 aracılığıyla, ekosisteme bu teknolojinin kullanım durumları ve faydaları hakkında halkın farkındalığını artırmak için bir ses ve görünürlük sağlıyoruz.

Bengaluru, Delhi, Bombay, Haydarabad, Ahmedabad, Chennai, Jaipur, Pune, Indore ve Kolkata dahil olmak üzere çeşitli Hint şehirlerinde kripto farkındalığı etrafında yol gösterileri düzenlenecek.

Namaste Web3’ün bir parçası olarak, Web3’ten ne beklenebileceği ve blockchain kullanılarak merkezi olmayan uygulamaların (dAapps) nasıl oluşturulacağıyla ilgili seminerler de yer alacak.

Bu girişim Hindistan’da hayata geçirilirken Binance, Binance Charity Scholar Programı (BCSP) ile kripto farkındalığını küresel bir düzeye taşımaya karar verdi. Bu programın bir parçası olarak 30.000’den fazla kişi burs ve blockchain eğitimleri almaya hak kazanacak.

BCSP, geliştiriciler için gelişmiş, yeni nesil uygulamalar ve platformların oluşturulması için Web3’ün nasıl kullanılacağına ilişkin eğitimlere ev sahipliği yapacak.

Batı Avustralya Üniversitesi, Kıbrıs’taki Lefkoşa Üniversitesi, Almanya’daki Frankfurt School of Finance & Management ve Nijerya’daki Utiva Technology Hub, BCSP’nin girişimine eğitim ortakları olarak katılmayı kabul etti.

Daha fazla marka ve şirketin Web3 yerel izleyicileri arasında görünürlük için birbirlerini gölgede bırakmaya çalışması nedeniyle kripto, NFT’ler ve meta evrenin benimsenmesinin bu yıl patlaması bekleniyor.


Kripto para birimi, düzenlenmemiş bir dijital para birimidir, yasal bir ihale değildir ve piyasa risklerine tabidir. Makalede sağlanan bilgiler, finansal tavsiye, ticaret tavsiyesi veya NDTV tarafından sunulan veya onaylanan herhangi bir türde tavsiye veya tavsiye niteliğinde değildir ve bunları teşkil etmez. NDTV, makalede yer alan algılanan herhangi bir tavsiyeye, tahmine veya diğer bilgilere dayanan herhangi bir yatırımdan kaynaklanan herhangi bir kayıptan sorumlu olmayacaktır.

Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.genel-8