ChatGPT sohbet botunun yetenekleri, öğrenme sisteminin yakın geleceğini bir kez daha sorguladı. ChatGPT’nin yalnızca öğretmenlerin öğrenciler tarafından yazılanlardan her zaman ayırt edemediği makaleler yazmakla kalmayıp, aynı zamanda prestijli bir eğitim kurumunda bir sınavı da geçebildiği ortaya çıktı.Pennsylvania Üniversitesi’ndeki Wharton İşletme Okulu’ndan Profesör Christian Terwisz, ChatGPT’nin okulunun Operasyon Yönetimi sınavını geçip geçemeyeceği konusunda bir çalışma yürütmeye karar verdi.

Sadece yetenekli olmadığı, aynı zamanda iyi bir not alacağı ortaya çıktı. Profesöre göre, chatbot “vaka çalışmalarına dayalı olanlar da dahil olmak üzere temel operasyon yönetimi ve süreç analizi sorularında harika bir iş çıkarıyor.” AI, sınavı mükemmel notlarla geçemeyecek, ancak B veya B- alacaktı.

Ve bu tür tek deney bu değil. Yale personeli, ChatGPT’nin tıbbi ruhsatlandırma sınavında geçer puan alabildiğini iddia ediyor ve Michigan’daki bir profesör, AI’nın baro sınavını geçebildiğini söylüyor.genel-22