Bugün Pazar ve bu yeni bir gün anlamına geliyor. Açık Bloomberg’in haber bülteni Mark Gürman. Gürman, 2023’ün “iPad için inanılmaz bir ışık yılı” olacağını ve bunu görmeyi beklemediğini söylüyor. Apple, giriş seviyesi tabletleri olan iPad Air ve iPad mini’nin sürümlerini büyük yükseltmelerle piyasaya sürdü. Apple’ın birinci sınıf tablet serisi olan iPad Pro’nun gelecek yıla kadar büyük bir değişiklik görmeyeceğini söylüyor.
2024 iPad Pro’nun yeni, güncellenmiş bir tasarıma ve spor AMOLED ekranlara sahip olması bekleniyor. Şimdiye kadar hiçbir iPad modeli AMOLED panellerle donatılmadı. Şu anda 12,9 inç iPad Pro birimi, ekranı arkadan aydınlatmak için 10.000’den fazla küçük ışık yayan diyot kullanan bir mini LED panel taşıyor. Önceki nesil LCD panelde camın arkasında yalnızca 72 LED bulunuyordu.

Daha küçük mini LED’ler, ekranın daha fazla kontrast (1 milyona 1 oranında), daha keskin görüntüler ve daha derin siyahlar sunmasını sağlayan karartma bölgeleri oluşturmak üzere gruplandırılabilir. Elbette, OLED paneller aynı özelliklerin çoğunu sunar ancak mini LED ekranların ekran yanması yaşama olasılığı çok daha düşüktür. Hayalet görüntü veya kalıcı görüntü tutulması olarak da bilinen ekran yanması, ekranda uzun süre statik bir görüntü görüntülendiğinde meydana gelir.

Gürman’ın raporu, Apple’ın Kore merkezli ekran tedarikçilerinden birinin (Samsung Display veya LG Display) şimdiden 2024 iPad Pro modellerinin ekranlarını üretmeye çalışıyor. Bu arada, Display Supply Chain Consultants’ın (DSCC) kurucu ortağı ve CEO’su Ross Young, 2024 iPad Pro modellerinin şu anda kullanılan 11 inçlik ekranlardan biraz daha büyük 11,1 inç ve 13 inçlik ekranlar göreceğini söyledi. ve 12,9 inç ekranlar.

2024 iPad Pro modellerindeki her iki ekran da, daha önce belirttiğimiz gibi yalnızca daha büyük 12,9 inçlik ünitede mini LED içeren mevcut kurulumun aksine mini LED olabilir. 11 inç iPad Pro, 11 inç ekrana sahiptir.

Mini-LED, Apple’ın 2024 ikinci nesil Apple Watch Ultra’da ve 2025’te Series 11’den başlayarak Apple Watch’ta piyasaya sürmeyi planladığı iddia edilen mikro-LED ekranlarla karıştırılmamalıdır. Mini-LED’den farklı olarak, Mikro-LED paneller bir arka ışık kullanın ve mikroskobik LED’ler tek tek pikseller oluşturmak için bir araya gelir.telefon-1