Apple Watch sayesinde akıllı saatler, belirli semptomları izlemek için 7/24 yanınızda bir doktor bulundurmaya benzer hale geldi. Bileğe takılan birçok giyilebilir cihaz artık kalp atış hızınızı ölçecek ve kalbiniz çok hızlı veya çok yavaş atarsa ​​sizi uyaracaktır. Ve bu yazarın Xiaomi Smart Band 7’si bile oksijen doygunluğumu (SP02) ölçecek. Bu bana kanımın maksimum miktarın yüzdesi olarak ne kadar oksijen taşıdığını söyler.

Birçok akıllı saat, anormal kalp ritimlerini taramak için bir elektrokardiyogram (EKG) bile yürütür. Pixel Watch bu tür saatlerden biridir, ancak yalnızca kullanıcı bir tarama istediğinde Atriyal fibrilasyon (AFib) taraması yapar. Siz uyurken veya hareket etmezken Düzensiz Kalp Ritmi Bildirimleri göndermez. Bu, Google açısından büyük bir başarısızlık gibi görünüyor.

Fitbit modelleri, Pixel Watch’ta bulunmayan sağlıkla ilgili özellikler sunar

Göre 9to5Google, Düzensiz Kalp Ritmi Bildirimleri, yalnızca birkaç Fitbit modelinin kullanıcıları için talep üzerine sağlanmaz, aynı zamanda kullanıcı hareketsizken veya uyurken EKG taraması da yapar. Bu modeller arasında Sense 2, Sense, Versa 4, Versa 3, Versa 2, Versa Lite, Charge 5, Charge 4, Charge 3, Luxe, Inspire 3 ve Inspire 2 yer alır. hareketsizken veya uyurken kalp ritmi Pixel Watch’a dahil edilebilir mi? Hepsinden sonra, Google, Fitbit’in sahibidir.

Pekala, bazı Pixel Watch sahiplerinin Fitbit uygulamasındaki Keşfet sekmesinde Düzensiz Kalp Ritmi Bildirimi özelliğini, nasıl çalıştığını ve ne anlama geldiğini açıklayan sayfalar gördüğü ortaya çıktı. Bir sayfa, son taramanın tarihini ve saatini verir ve belirli bir Pixel Watch sahibine herhangi bir bildirim gönderilip gönderilmediğini gösterir.

En azından bir Reddit abonesi ile Pixel Watch, düzensiz kalp ritmi için sürekli taramayı tespit etti. Çoğu Pixel Watch birimi hala bu özelliği desteklemiyor, bu nedenle bu bir hatadır veya Google bazı testler yapmaktadır.
Ayrıca, Pixel Watch SP02 okumaları alabilirken, bu özelliğin henüz FDA onayı almadığını, yani şu anda devre dışı bırakıldığını da belirtmeliyiz. Saat kalp atış hızınızı ölçerken, kalp atış hızınızın çok yüksek veya çok düşük olduğunu size bildirmeyecektir. Bu Google’ın yapması gereken bir şey gibi görünüyor; ne de olsa 45 dolarlık Xiaomi takip cihazım, kalp atış hızım cihazda girdiğim bir aralığı aştığında beni uyaracak.

Apple şimdi akıllı saat sağlık özelliklerinin Kutsal Kâse’sini geliştirmek için yarışıyor

Yakın gelecekte saatlere sağlıkla ilgili daha fazla özellik gelebilir. Örneğin, Huawei Watch D kan basıncınızı ölçecek ve Apple ve Samsung’un akıllı saatler için kutsal kase üzerinde çalıştıkları bildiriliyor. Bu, şeker hastalarının kan şekeri seviyelerini anında okumak için kullandıkları kan şekeri okumalarını izlemek için invaziv olmayan bir yöntem olacaktır.

Şu anda, şeker hastaları günde üç veya daha fazla kez kan almalı, kanı pahalı tek kullanımlık bir test şeridine koymalı ve kan şekeri okumalarının ne olduğunu öğrenmek için şeridi bir şeker ölçüm cihazına koymalıdır. Şeritler bir kez kullanılıp atıldığı için ağrılı ve pahalı bir testtir.

Kan şekeri seviyelerinin izlenmesi şeker hastaları için önemlidir çünkü okuma, bir yemek veya atıştırmalık yemeden önce enjekte ettikleri insülin dozunu hesaplamak için kullanılır. Birkaç alternatif yöntem olsa da, PK Vitality adlı bir şirket, önümüzdeki yıl piyasaya sürmeyi umduğu K’Watch’u 199,99 $ fiyatla geliştiriyor. Bu giyilebilir cihaz, kullanıcının kan şekerini acısız bir şekilde ölçecek ve kan şekerinin çok yüksek (insülin gerektiren) veya çok düşük (şeker tüketimi gerektiren) olup olmadığını ona ince bir bildirimle bildirecektir.
Dünyada 200 milyondan fazla insüline bağımlı şeker hastası ile bu çok büyük bir pazar ve Apple artık, Apple Watch için ağrısız, invazif olmayan kan şekeri ölçümleri sunan ilk kişi olmak için kalan süreyi geri sayan bir saate sahip. Ya Apple bu yıl böyle bir özellik sunuyor ya da böylesine büyük bir pazarda birinci olma avantajını K’Watch’a kaptırma riskini alıyor.telefon-1