kullanıcıları Google Workspace artık zamirlerini ayarlayabilir ve kimler onları zamirin bir parçası olarak görebilir? işbirliği aracı süitin kişisel bilgi kartları.

Değişikliği bir “Haftalık Özet” gönderisiyle duyurmak Google Workspace Güncellemeleri (yeni sekmede açılır) blog’da şirket ayrıca zamirlerin, Workspace profil fotoğraflarının üzerine gelindiğinde görülen bilgi kartlarındaki “ayrıntılı görünümü aç” seçeneği aracılığıyla erişilebilen Google Kişiler’de de görüntüleneceğini açıkladı.

Bir yönetici, kuruluşları için özelliği etkinleştirdiyse, kullanıcılar kendi adlarında zamirlerini ve görünürlüklerini ayarlayabilir. Google hesabı (yeni sekmede açılır)yöneticiler ise özellik hakkında daha fazla bilgiyi şu adresten edinebilir: Google’ın Yardım Merkezi (yeni sekmede açılır).

Google Workspace zamirleri

olduğu gibi bazen durumGoogle’ın işletmesine yönelik en son yararlı ince ayarı üretkenlik aracı toplama, kişisel Google hesapları olanlar tarafından kullanılamaz.

Teknoloji devi, yalnızca çeşitli Google Workspace planlarındaki kullanıcıların yanı sıra eski G Suite Basic ve Business müşterilerinin bu özelliğe kendi kuruluşları aracılığıyla erişebileceğini belirtmek istiyor.

Hoş bir özellik olsa da, kişisel ifadeye yönelik bir özelliğin yalnızca bir iş ortamında mevcut olması, insanların kendilerini ifade etmekte daha az rahat hissedebilecekleri veya bunu yapmak için baskı hissedebilecekleri bir özellik olması biraz şaşırtıcı.

Google zaten Workspace kullanıcılarına cinsiyetlerini belirleme seçeneği sunarak Google’ın diğer Workspace kullanıcılarına nasıl hitap ettiğini ve bunları nasıl sunduğunu etkiliyor.

Örneğin, kullanıcılar “ona bir mesaj gönder” gibi metinler görebilir. Benzer şekilde, bir kullanıcı kendini tamamen farklı bir cinsiyet olarak tanımlarsa veya belirtmemeyi tercih ederse, Google ürünleri o kullanıcıyı “onlar” olarak anacaktır.

Kullanıcıların zamirlerini göstermelerini sağlayan en son hamle, bu seçenekleri sunmanın ve kuruluşların trans ve alternatif cinsiyet kimliklerini net bir şekilde desteklemesinin daha açık bir yoludur. Hepimiz bunun için varız.genel-6