Apple kısa bir süre önce iPad Pro serisini, gelişmiş performans ve iyileştirilmiş pil ömrü sunan daha hızlı bir M2 işlemciyle güncelledi. Son güncellemeyle değişiklikler kademeli olsa da şirket, 2024’te iPad Pro’yu yenilemek istiyor. iPad Pro, 2018’den beri aynı tasarıma sahip ve şirket şu ana kadar yalnızca dış kısımda küçük yükseltmeler yaptı.

Apple’ın iPad Pro serisini daha büyük bir ekran, cam arka yüz, MagSafe şarjı ve daha fazlasıyla “yenilemesi” bekleniyor

son halinde Güç Açık bülteni, Mark Gurman, şirketin gelecek yıl “büyük bir iPad Pro yenilemesi” getirmeyi planladığını belirtiyor. Bu yıl şirket, iPad Pro, iPad Air ve iPad mini 6’da yalnızca küçük değişiklikler yapmak istiyor. Haberin bir önemi varsa, Apple yenilenmiş iPad Pro’yu 2024 İlkbaharında tanıtabilir komple yeniden tasarım ve OLED ekran.

2023’te giriş seviyesi modellere, iPad mini’ye veya Air’e büyük bir güncelleme geleceğini görmüyorum. iPad Pro kesinlikle bu yıl kayda değer bir şey almıyor. Bunun yerine, ilk kez güncellenmiş bir tasarım ve OLED ekranlarla tamamlanan, önümüzdeki baharda büyük bir iPad Pro yenilemesi arayın.

Şu anda iPad Pro, yekpare bir tasarıma ve eski modellere göre nispeten daha ince çerçevelere sahiptir. 2024 iPad Pro ile birlikte, tasarım ve bizi neler beklememiz gerektiği hakkında söylentiler duyduk. Daha önce iPad Pro’nun, MagSafe şarjı için de yer açacak bir cam sırtla gelebileceği bildirilmişti. Teknoloji, şirketin en son iPhone modellerinde MagSafe şarjı uygulamasına çok benzer olacak.

Apple, yeni tasarımın yanı sıra teknolojiye geçiş sürecinin bir parçası olarak OLED ekranlar da geliştiriyor. Yakın zamanda şirketin, Samsung’un sırasıyla 2024 ve 2026’da gelecekteki iPad ve MacBook modelleri için şirket içi OLED ekranlar geliştirdiği bildirildi. Bunun yanı sıra önde gelen ekran analisti Ross Young, 2024 iPad Pro modellerinin 11.1 inç ve 13 inç ekran boyutlarına sahip olacağını belirtti.

Yenilenen 2024 iPad Pro modelleriyle ilgili daha fazla ayrıntıyı, daha fazla ayrıntı gelir gelmez paylaşacağız. Düşüncelerinizi yorumlarda bizimle paylaşın.

Bu hikayeyi paylaş

Facebook

twittergenel-17