Amazon’dan Prime aboneliği rezervasyonu yapmayan herkes, 29 Euro’nun altındaki siparişler için nakliye ücreti öder. Ancak limit yükseltilebilir. En azından ilk belirtilerin önerdiği şey bu.

Amazon’da ücretsiz teslimat için minimum sipariş değeri yıllardır 29 avro olmuştur. Prime aboneliği olmayan tüm müşteriler için geçerlidir. Ancak çeşitli raporlar, Amazon’un yakında değeri artırabileceğini öne sürüyor. Kısa bir süre için, çevrimiçi perakendecinin Nakliye masrafları ve teslimatlar için yardım sayfası özelleştirilmiş.

Gelecekte Amazon’da ücretsiz gönderim yalnızca 39 Euro’dan mı?

Amazon her zaman yeni veya biraz farklı teklifleri test ediyor. Belki de ücretsiz kargo için minimum sipariş değerinin kısa bir süreliğine yükseltilmesi de bir testti. Carsten’in “Caschy’nin bloguFiyat listesi bir süredir minimum sipariş değerini 39 euro olarak gösteriyordu. Bu, normal değere göre yüzde 34 gibi büyük bir artış. Aynı gün Amazon, ücretsiz teslimat bilgilerini 29 Euro’luk orijinal fiyata geri döndürdü.

Medya teslimatları ve Amazon Locker’a teslimatlar hariç olmak üzere, sipariş toplamı bundan daha az olan ve Amazon’da Prime aboneliği olmayan tüm müşteriler iki iş günü içinde standart teslimat için 3,99 EUR öder. Bu nedenle birçok kişi, dolum ürünleri yardımıyla 29 Euro’ya ulaşma ve böylece nakliye maliyetlerinden tasarruf etme fırsatını değerlendiriyor. Ancak, Amazon’un ücretsiz teslimat için minimum sipariş değerini 39 Euro’ya çıkarması durumunda bu çok daha zor olacaktır.

Amazon’da çok hareket var

Daha yüksek bir minimum sipariş değeri, yalnızca son birkaç hafta ve ayda bir miktar bozulmayı zaten kabul etmek zorunda kalan Amazon müşterileri için ciddi bir darbe olmayacaktır. Birçok alandaki fiyat artışları nedeniyle son dönemde Prime aboneliği ve Amazon Music’i daha pahalı hale getiren şirket, yeterince kullanılmayan ya da gereksiz hizmetlere veda etti. Tüm bu ayarlamalar göz önüne alındığında, Amazon’un gelecekte finansal darboğazları daha iyi telafi edebilmek için minimum sipariş değerini ele alması pek olası görünmüyor.

Okuyun: Bağış programı için dışarı! Amazon Smile kalıcı olarak kullanımdan kaldırılacak

Ancak şu anda, daha fazla eylem planı kesinlikle belirsizdir. krupiye fiyat yapısıyla kartlarına bakılmasına izin vermez. Ücretsiz Amazon teslimatları için minimum sipariş değerinin gelecekte 39 avroya yükseltilip yükseltilmeyeceği henüz belli değil. Herhangi bir yeni gelişme hakkında rapor vereceğiz.genel-25