Aktivist yatırımcı Elliott Management, Salesforce'ta hisse aldı, iddia kaynakları

aktivist yatırımcı Elliott Konuya yakın kaynaklara göre Management Corp, bulut tabanlı yazılım firması Salesforce Inc’e milyarlarca dolarlık yatırım yaptı.

Dünyanın en önde gelen aktivist yatırımcılarından biri olan Elliott’ın Salesforce’ta ne için çabaladığı belli değil.

Elliott’un yönetici ortağı Jesse Cohn, Reuters’e “Kendi itibarına sahip bir şirkete yakışan değeri gerçekleştirmek için Salesforce ile yapıcı bir şekilde çalışmayı dört gözle bekliyoruz” dedi.

Twitter ve eBay dahil olmak üzere birçok teknoloji şirketinin yönetim kurullarında görev yapan Cohn, Salesforce’u “dünyanın önde gelen yazılım şirketlerinden biri” olarak nitelendirdi.

için derin bir saygı geliştirdiğini de sözlerine ekledi. Marc Benioff ve ne inşa etti.” Benioff şirketi kurdu ve eş CEO’su oldu.

Ayrıca Oku

Darwinbox Microsoft, çalışan deneyimini yükseltmek için el ele veriyor
Salesforce işgücünün yaklaşık yüzde 10'unu azaltıyor

Benioff’un eş CEO’su Bret TaylorBenioff’u tek CEO olarak bırakarak bu ay ayrılması bekleniyor.

Salesforce, Reuters’in yorum talebine hemen yanıt vermedi ve Elliott yorum yapmayı reddetti.

Elliott teknoloji odaklı birçok yatırım yaptı. Şirket, Elliott portföy yöneticisini eklediğinde kısa süre önce Pinterest Inc’de bir yönetim kurulu koltuğu kazandı. Mark Steinberg yönetmen olarak

Salesforce’un değeri 151,3 milyar dolar.

Bu yılın başlarında Salesforce Inc, hızlı pandemik işe alımların ekonomik yavaşlamanın ortasında şişkin bir iş gücüyle bırakmasının ardından işleri %10 azaltmayı ve bazı ofisleri kapatmayı planladığını söyledi.

Bu, Ekim ayında Starboard Value’nun açıklanmayan bir hisseyi duyurmasının ve şirketin “büyüme ve kârlılığın ortalamanın altında olması” nedeniyle bir değerleme indiriminden muzdarip olduğunu söylemesinin ardından, bir aktivist firmanın Salesforce’ta hisse alması üç ay içinde ikinci kez oldu.

Sancak CEO’su jeff smith o sırada firmasının yönetimle ilişki kurduğunu ve Kasım 2021’de Salesforce rolüne terfi eden Taylor da dahil olmak üzere yeni yöneticilerin büyüme hedefleri ile kâr dağıtımını dengelemeye daha iyi odaklandığını söyledi.

Şirketin hisse fiyatı bu yıl %12 arttı, ancak son 52 haftada %32 düştü.

Wall Street Journal ilk olarak Elliott’un hissesini bildirdi.

FacebooktwitterLinkedin
genel-9