Apple’ın 2023 MacBook Pro serisi, aynı tasarıma sahip 14 inç ve 16 inç MacBook Pro modellerini içerir. Şirketin bazı estetik değişiklikler eklemesini isteyenler fena halde hayal kırıklığına uğrayacak, ancak çoğunuzun bildiği gibi, asıl önemli olan içeride ne olduğu. Bu gözden geçirme derlemesinde, eleştirmenler yeni MacBook Pro modellerinin “aşırı” performansından ve pil dayanıklılığından tamamen etkilendiler, ancak bazıları aynı zamanda bazı özellikleri ekleyemediği için Apple’ı küçümseme fırsatını da değerlendirdi.

Britta o’Boyle’un incelemesi yayınlandı cep tiftiği 14 inç 2023 MacBook Pro’nun çeşitli yönlerini övüyor ve performansının insanların gerçekten ihtiyaç duyduğundan daha fazla olduğunu belirtiyor. Pil ömrü, yapı kalitesi ve ekran hakkında övgü dolu açıklamalar yaparken, tüm bu yükseltmeleri deneyimlemenin beklenen bir bedeli olacağını belirtiyor.

“14 inç MacBook Pro, arzulanacak çok az şey bırakıyor – eğer varsa -. Bu, çoğu kişinin ihtiyaç duyacağından veya kullanabileceğinden daha fazla güç ve performansa, harika bir yapı kalitesine, inanılmaz bir ekrana ve harika bir pil ömrüne (şimdiye kadarki deneyimlerimize göre) sahip inanılmaz bir dizüstü bilgisayar.

Elbette en büyük düşüşü, tüm bu büyüklüğün 1999 $/2149 £ ile 6499 $/6749 £ arasında değişen bir bedeli olması. Face ID’yi görmek de güzel olurdu ve istek listemizdeyken, dokunmatik ekran da yanlış gitmezdi. Ancak bu şeyler olmasa bile bu makineye hayran kalmamak mümkün değil.”

gelen Michelle Ehrhardt Gizmodo yükseltmek isteyenler için sağlam tavsiyeler sunar. Mevcut bir Apple Silicon MacBook Pro’nuz yoksa, en yeni ve en iyiyi denemeniz gerektiğini, aksi takdirde tüketicilerin bunları almasının pek mantıklı olmadığını söylüyor.

“Bütün bunlar, bu yılki yenileme çoğu için atlanabilir. Henüz bir MacBook Pro’nuz yoksa ve özellikle 13 inçlik modelle ilgileniyorsanız, tercih edin. Bu kadar iyileştirilmiş pil ömrü cazip. Ancak yükseltme yapmak için acil bir ihtiyaç yoktur. Çentik hala burada, OLED ve dokunmatik ekranlar yok ve renk grupları hala sıkıcı. 2023’ün MacBook Pro serisi, muhtemelen bundan birkaç yıl sonra geçici bir boşlukmuş gibi hissedecek.”

tarihinde yayınlanan inceleme macworld Roman Loyola ayrıca tüketicilerin bu yüzde 20’lik küçük performans artışı onlar için önemli olmadıkça bu nesli atlamalarını tavsiye ediyor. Ayrıca, iyileştirilmiş HDMI gibi küçük yükseltmeleri takdir ederlerse ve gerekli fiyatı karşılayabilirlerse, bu değerli bir yatırım olacaktır.

“M1 Pro veya M1 Max MacBook Pro’ya zaten yatırım yaptıysanız, yüzde 20’lik performans artışı kesinlikle ihtiyacınız olan şey değilse, muhtemelen M3 veya M4 modelinin gelmesini bekleyebilirsiniz. HDMI yükseltmesi önemli olsa da, muhtemelen ekran kurulumunuzu çalışacak şekilde ayarlamışsınızdır. Ve bir süre daha Wi-Fi ve Bluetooth yükseltmelerine ihtiyaç duymazsınız. Ancak birikmiş birkaç bin dolarınız varsa ve bu neslin gelmesini bekliyorsanız, paranız kesinlikle iyi harcanmış olacaktır.

Brian Westover’ın incelemesi yayınlandı PCMag Apple’ın en güçlü taşınabilir Mac’lerini dokunmatik ekran özelliğinin olmaması konusunda hafife alıyor. O zaman bile, baskın performans seviyelerinin ve çılgın pil ömrünün 16 inç M2 Max MacBook Pro’nun en güçlü özellikleri olduğunu belirtiyor. Okurlarımız için bazı video incelemeleri de ekledik, bu yüzden okumayı bitirdikten sonra aşağıdaki videolara göz atın.

“Uzun süredir dizüstü bilgisayarları test ediyor ve inceliyoruz ve birinin bizi bu kadar etkilemesi çok nadirdir. 16 inç MacBook Pro’nun M2 Max ile bu son versiyonu, incelikli tasarım ve zengin özellik setinden şaşırtıcı pil ömrüne ve gerçekten üstün performans seviyelerine kadar her şeye sahip.

Elbette, ekran çentiği veya dokunmatik özelliğinin olmaması hakkında bir şey söyleyebiliriz, ancak işin gerçeği şu ki, bu, incelediğimiz herhangi bir dizüstü bilgisayar kadar mükemmele yakın. Makine harika görünüyor ve hissettiriyor ve en zorlu bilgi işlem görevlerini bir elektrikli testere gibi yarıp geçecek.

Tek dezavantajı, üst kademe konfigürasyonlarındaki fiyattır. Ancak, işinizin gereklerini ve yeteneklerinizi karşılayacak güce ihtiyaç duyan bir profesyonelseniz, bunun harcanan paraya değmeyeceğini söylemek zor. Bu MacBook Pro, halihazırda kazanan tasarımıyla dizüstü bilgisayarlar arasında kesinlikle listelerin en üstünde yer aldığı için Editörlerin Seçimi ödülünü ve ender bir mükemmel puanı kazandı.”

Dave2D

Teknik Bölüm

Brownlee Markaları (MKBHD)

EMKWAN YORUMLARI

Karl Conrad

iJustine

Matthew Moniz

Bu hikayeyi paylaş

Facebook

twittergenel-17