Texas Instruments’ın CEO’su olarak yaklaşık 19 yıl geçirdikten sonra Richard “Rich” Templeton, 1 Nisan’da mevcut COO’su Haviv Ilan’a devredecek. Belirtildiği gibi CNBCişadamı yine de şirketin yönetim kurulunda yer almaya devam edecektir.

İçinde iletilen 19 Ocak’ta paylaşılan Texas Instruments, kendi adına bir “ iyi planlanmış miras “. ” Haviv, müşterilerimiz, çalışanlarımız ve hissedarlarımız tarafından geniş çapta saygı duyulan, ilham verici bir liderdir. “, özellikle Richard Templeton yorumladı. ” Kanıtlanmış bir sonuç geçmişine, yeniliğe odaklanmaya ve onu olağanüstü bir lider yapan kazanma tutkusuna sahiptir. “. CNBC, birkaç yıl önce benzer bir projenin başarısız olmasının ardından gelen bu kararın açıklanmasının, grubun borsa eylemi üzerinde dikkate değer bir etkisi olmadığını belirtiyor.

aynı kategoride

İsveçli Ericsson, yolsuzluğun ortasında dağıtımlarda yavaşlama yaşıyor

CEO değişikliği 2018’de iptal edildi

Ayrıntılı olarak, Texas Instruments, 2018’de ilk CEO değişikliğini zaten duyurmuştu. iyi planlanmış miras O dönemde şirketin başındaki bu değişiklik, grubun eski COO’su olan Brian Crutcher’ın rütbesinin yükselmesini ve CEO pozisyonuna geçmesini sağladı. Uygulanmasından bir ay sonra, bu geçiş Brian Crutcher’ın istifasıyla engellendi… Rich Templeton’ı derhal hizmete devam etmeye zorladı ve bu şimdiye kadar oldu.

Her neyse, bu yeni geçiş, bu sefer sonsuza dek, Rich Templeton için uzun bir görev süresinin sonunu işaretlemeli. İlgili taraf, Texas Instruments’ın dizginlerini 2004 yılında devraldı ve takip eden 19 yılda hisselerini %581 oranında büyüttü. Haviv Ilan, Texas Instruments’a 1999 yılında o zamanki şirketi olan ve kablosuz teknolojilerde uzmanlaşmış İsrailli bir start-up şirketi olan Butterfly VLSI Ltd’yi satın alarak katıldı. CNBC nihayet, Texas Instruments’ın COO’su pozisyonunu almadan önce bölümlerin yönetiminden geçtiğini hatırlıyor. analog sinyal zinciri ve yüksek performanslı analog Teksas devinin.

CNBC’nin nihayet işaret ettiği gibi, şu anda grubun gelirinin büyük bir kısmı tam olarak analog ürünlerin satışından geliyor (sinyalleri diğer çiplerin yorumlayabileceği verilere dönüştüren çipler dahil). Haviv İlan’ın kariyeri açısından fazlasıyla bildiği bir pazar. Son olarak, firmanın gelirinin üçte birinden fazlası enerji, sağlık ve hatta savunma gibi endüstriyel sektörlerden geliyor.genel-16