Escape From Tarkov’da normalden daha fazla hileci fark ettiyseniz, yalnız değilsiniz. Battlestate Games’in “sert hikaye odaklı MMO’su”, son yılların en etkili hayatta kalma oyunlarından biri olabilir ve en son Call of Duty oyununa eklenen Warzone 2 DMZ gibi modlara ilham verir. Bununla birlikte, topluluk son aylarda şikayetlerle çalkalanıyor ve yorumlar mevcut silme işlemini “bariz hileciler için şimdiye kadarki en kötü şey” olarak nitelendiriyor.

Çok oyunculu oyunlarda şüpheli rakiplere karşı ölmek, muhtemelen yıllar içinde hepimizin karşılaştığı bir şeydir ve Escape From Tarkov kesinlikle bir istisna değildir – ancak donanımlarınıza daha kalıcı yatırım ve bu daha zorlu oyunlarda saatler değerinde yatırım kaybetme potansiyeli odaklı atıcı deneyimleri, onu daha da sinir bozucu hale getiriyor.

Escape From Tarkov Reddit’te moderatörler bir sabitlenmiş gönderi oyuncuların çok fazla ayrı gönderi yapılmasını engellemek amacıyla “yaygın hile sorunu” hakkında konuşmaları için. Aslında, bu tür ikinci sabitlenmiş gönderilerindeler, çünkü ilki bir haftalık tartışma ve yorumlardan sonra çok büyüdü.

Yanıtlar arasında bir oyuncu, “Yalnızca beş silme için oynuyorum ama bu, bariz hileciler için şimdiye kadarki en kötü silme. Onlardan kaçınmak için her şeyi yapıyorum.” AFK’yi bir çalılıkta birkaç dakika sessizce saklamanın bir örneğini, daha sonra bilgisayar korsanı bir tepenin üzerinden gelip “Bu insanlar bunu saklamıyor bile ve bu günde birkaç kez oluyor” derken bir hilecinin aimbot’u tarafından anında öldürülmesini anlatıyorlar. ”

Başka bir kullanıcı “Bu oyuna ne oluyor” diye sorar, “Hile yapmak bu oyunda her zaman bir sorun olmuştur ama bu silme korkunçtu, BSG’de neler oluyor?” Birkaç yanıt, birçok dolandırıcının, eylemleri ne kadar bariz olursa olsun, onlarla başa çıkmak için hiçbir şey yapılmadığından emin göründüğünü belirtiyor. Başka bir yorumcu, “Bu silme işleminde, umursuyormuş gibi bile yapmayacaklarına karar verdikleri inanılmaz derecede açık” diyor.

Escape From Tarkov Twitch yayıncısı ve YouTuber ‘Axel TV’ geçtiğimiz günlerde mevcut Escape From Tarkov silme işleminde hilecilerin önemini tartışan bir video paylaştı. Yakın tarihli bir BSG yasağı dalgasının yalnızca hilecileri değil, aynı zamanda hilecilerden ürün satın alan oyuncuları da vurduğunu, ancak “hile yapanların sayısının düşmesi için bir şeylerin değiştirilmesi gerektiğini” belirtiyor.

Axel, “Her gün, son bir haftadır durmaksızın mahvoluyordum ve sadece yüksek sesle konuşmak istiyorum,” diyor. Ayrıca, tanınmış bir Tarkov yayıncısını öldürdükten sonra yasaklanan görünürde bir dolandırıcının, benzer bir sorunla karşılaşmamaları için alt dizinde diğer dolandırıcıları büyük yayıncıları öldürmemeleri konusunda uyardığı bir duruma işaret ediyor. Axel, geliştiricilerin yeni yılda ara verdiklerini anladığını ancak “Bu saçmalığın düzeltilmesi gerekiyor” diyerek sözlerini bitiriyor.

Sabitlenmiş Reddit dizisine yanıt olarak, bir yorumcu bir gönderiye geri bağlantı veriyor tartışmak Mayıs 2015’te Tarkov oyun direktörü ve Battlestate Games stüdyo başkanı Nikita Buyanov’dan bir sunum. Video Rusça, ancak kullanıcı, Buyanov’un oyuncuların premium özelliklere genellikle nasıl daha fazla para harcadıkları hakkında konuştuğu belirli bir bölümü (39 dakika civarında) çeviriyor. rahatsızlıklarına karşı koymak amacıyla bilgisayar korsanlarıyla uğraşmak.

Çevrilen alıntılar arasında Buyanov, “Geliştiriyoruz” diyor. [cheating countermeasures] düzenli olarak, daha karmaşık çözümler uyguluyoruz ve prim alımlarındaki azalma ile korelasyonu açıkça görüyoruz.” Bu konuşmanın uzun zaman önce, Tarkov’un ilk kez kapalı beta olarak yayınlanmasından birkaç yıl önce olduğunu vurgulamak önemlidir ve Buyanov’un görüşlerinin o zamandan beri değişmiş olması muhtemeldir. Yine de, sorun çıkaranlar stüdyosunun oyununda kol gezerken, bu duygu açıkça oyuncuların zihnini meşgul eden bir şey.

Yeni Streets of Tarkov haritası kısa süre önce karışık tepkiler aldı, pek çok umut vaat ediyor, ancak Battlestate Games’in daha fazla güncelleme planladığını söylediği için başlangıçta bazı diş çıkarma sorunları var. Bu tek yaşam gerilimine doyamadıysanız, PC’deki en iyi battle royale oyunlarından daha fazlasına göz atın.oyun-2