Bu yıl birçok Çinli amiral gemisinin bir inç görüntü sensörü alacak olmasına rağmen (aslında, Xiaomi 13 Pro ve Vivo X90 Pro + bunu zaten aldı), Samsung farklı bir yol seçti – Galaxy S23 Ultra’da 200 megapiksel olacak 1/1 optik biçim sensörü, 3 inç. Neden böyle – Samsung’da kendi kaynaklarına sahip olan içeriden öğrenen Ice Universe açıkladı.Bilgi kaynağına göre, Samsung MX (şirketin mobil bölümü) izin verilen sensör boyutunu tam olarak 1/1,3 inç ile sınırlıyor. Sensör daha büyükse kurulumu, cihazın tasarımını ve iç düzeni olumsuz yönde etkileyecektir. Bu nedenle şirket, 1 / 1,3 inçlik sensörlerin kendilerini geliştirmeye odaklanmayı tercih ediyor (bu, Galaxy S23 Ultra’ya atfedilen en yeni 200 megapiksel ISOCELL HP2 için açıkça geçerli).

İçeriden biri, Apple ve Samsung gibi şirketler için dış performansın ve amiral gemisi modelin küresel pazarda tanınmasının önemli olduğuna inanıyor. “Herkesin bir inç ölçüsüne ve bunun getirdiği tasarım değiş tokuşlarına ihtiyacı yoktur.”, içeriden özetliyor.

Bir yandan mantık açık ama diğer yandan ne tür tavizlerden bahsettiğimiz net değil. Ne de olsa, Xiaomi ve Vivo’nun amiral gemilerini bir şekilde ihlal etmesi ya da tam tersine, onları bir şekilde görünüşte çekici hale getirmesi fark edilmiyor.

Şelale ekranlı akıllı telefonların yeni trendinden, iPhone X’teki çentikten, iPhone 14’ün yeni tasarımından ve Samsung’un 200 megapiksel görüntü sensöründen ilk kez doğru şekilde bahseden Ice Universe oldu. Son zamanlarda, Redmi Note 12 Pro + ‘nın 200 megapiksel ana kamera alacağını doğru bir şekilde bildiren ilk kişi oldu.genel-22