Unreal Engine 5, oyunlarda muazzam görsel iyileştirmeler getirmek için yola çıkıyor, ancak geliştiricilerin hala nispeten yeni olan teknolojiden yararlanmak için zamana ihtiyacı olduğundan, onu kullanan pek çok oyun görmedik. Bununla birlikte, küçük demolar, motorun neler yapabileceğini şimdiden gösteriyor.

Redwood ve Conifer Forest demoları gibi harika görünen bazı Unreal Engine 5.1 demolarının arkasındaki geliştirici MAWi United, yakın zamanda başka bir etkileyici Dune Desert Landscape demosu yayınladı. Giderek indirilebilen demo yanında buradageliştirici, günün farklı saatlerinde bu manzarayı gösteren birkaç video yayınladı.

Digital Dreams ayrıca, aşağıda kontrol edebileceğiniz bu Unreal Engine 5.1 Dune Desert Landscape demosunu gösteren bir video paylaştı.

Unreal Engine 5.1, Epic motorunun yeni sürümü için ilk büyük güncellemedir. Kasım 2022’de piyasaya sürüldü ve Lumen, Nanite ve Virtual Shadow Maps iyileştirmeleri gibi birçok iyileştirmenin yanı sıra gelişmiş dünya oluşturma araçları getirdi. Motor hakkında daha fazla bilgiyi kendi sayfasına giderek öğrenebilirsiniz. resmi internet sitesi.

Lumen, Nanite ve Sanal Gölge Haritaları güncellemeleri

“Yeni nesil konsollarda ve yetenekli PC’lerde 60 fps’de çalışan oyunları ve deneyimleri desteklemek için Lumen dinamik küresel aydınlatma ve yansıma sistemi, Nanite sanallaştırılmış mikro çokgen geometri sistemi ve Sanal Gölge Haritaları (VSM) için temelleri attık. gecikme olmadan çalışacak hızlı tempolu rekabetçi oyunlar ve ayrıntılı simülasyonlar.

Bu arada Nanite, opaklık maskelerinin yanı sıra Dünya Konumu Ofseti aracılığıyla malzeme odaklı animasyonlara ve deformasyonlara izin vermek için Programlanabilir Bir Rasterleştirici ile güncellendi. Bu heyecan verici gelişme, sanatçıların Nanite’ı belirli nesnelerin davranışını programlamak için kullanmalarının yolunu açıyor, örneğin yaprakları rüzgarda uçuşan Nanite tabanlı yapraklar.”

Bu hikayeyi paylaş

Facebook

twittergenel-17