Psyonix, çevrimiçi maçlara sızan botlarla ilgili artan endişe dalgasına yanıt olarak Rocket League’e daha fazla hile önleme işlevi ekleyeceğini duyurdu.

Reddit’te Yazmak, Psyonix, Rocket League çevrimiçi maçlarında bot kullanan “bir dizi hesaba” karşı önlem aldı – yani yasaklar -. Bu yasaklar, 2022’nin sonundan bu yana bot kullandığı tespit edilen “hesapların büyük çoğunluğuna” uygulanmalı.

Şimdi oynuyor: Rocket League Doğum Günü Topu Fragmanı

Psyonix, botlar için çevrimiçi maçları izlemeye ve gerektiğinde harekete geçmeye devam edeceğini söyledi. Ek olarak, Rocket League artık oyuncuların Bildir/Engelle menüsü aracılığıyla “hile yaptığını” bildirmesine izin veriyor.

Stüdyo, “Son olarak, Rocket League’e ek hile önleme işlevi eklemek için adımlar atıyoruz. Bu, mühendislik ekipleriyle devam ediyor ve uygulamaya yaklaştıkça bu konuda daha fazla bilgi paylaşacağız” dedi.

Psyonix, “harekete geçmeye hazır” olana kadar beklemek istediği için bot sorununu şimdiye kadar kamuya açık bir şekilde ele almadığını açıklamaya devam etti. Ancak hayranlar, Psyonix’in 2022’nin sonlarından beri botları “aktif olarak araştırdığından” emin olabilir.

Stüdyo, “Oyunumuzla ilgili topluluk konuşmaları söz konusu olduğunda aktif katılımcılar olmaya çalışıyoruz, ancak oyun güvenliği ve rekabet bütünlüğü ile ilgili konularda her zaman daha dikkatli olacağız ve harekete geçmeye hazır olana kadar yorumları saklayacağız.” dedi. .

Çevrimiçi oyunda bot kullanmak, bir tür hile anlamına gelir ve Rocket League’in kullanım şartlarını ve davranış kurallarını ihlal eder. Psyonix, bot kullanımı konusunda “sıfır tolerans” politikasına sahip olduğunu söyledi.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde öne çıkan herhangi bir şeyi satın alırsanız, GameSpot gelirden pay alabilir.oyun-1