2023’ün en büyük oyunlarından biri olan The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom’ın çıkışına sadece birkaç ay kala Nintendo, Switch üretimini artırmaya başladı. Son birkaç yıl, küresel pazardaki yüksek talep ve yarı iletken kıtlığı nedeniyle Switch satışları için zor geçti ve bir araştırmaya göre Bloomberg rapor (üzerinden IGN), Nintendo tedarikçilere 2024’te sona eren mali yıl için üretimi artırmayı planladığını söyledi.

Şirket, Kasım 2022’de satış tahminini revize etse de Nintendo, tedarik sıkıntısı fırtınasını atlatmayı başardı. Tears of the Kingdom’ın, Mayıs ayında piyasaya çıktığında Nintendo için yalnızca en çok satanlardan biri olması değil, aynı zamanda koldan bir atış olması bekleniyor. Tedarik kısıtlamalarından etkilenen sistem satışları. Bu zorluklar, Switch’in genel birim satışları açısından ABD’de en çok satan konsol olmasını engellemedi ve 30 Eylül 2022 itibarıyla dünya çapında 114 milyondan fazla Switch konsolu satıldı.

Şimdi oynuyor: Zelda Krallığın Gözyaşları Muhtemelen Kaçırdığınız Benzerlikler

Ek olarak, bir sonraki sınırlı sürüm Nintendo Switch OLED konsolunun, fotoğrafları yakın zamanda internete sızdığı için Tears of the Kingdom temalı bir Switch olduğu söyleniyor. İlk olarak Nintendo’nun E3 2019 Direct sunumunda ortaya çıkan The Legend Of Zelda: Tears Of The Kingdom, 12 Mayıs’ta Nintendo Switch’e özel olarak çıkacak.

Selefi Breath of the Wild, Switch lansman oyunu olarak konumu sayesinde güçlü bir performans sergiledi ve piyasaya sürüldüğünden beri 27,79 milyondan fazla satarak Switch’te en çok satan dördüncü oyun oldu.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde öne çıkan herhangi bir şeyi satın alırsanız, GameSpot gelirden pay alabilir.oyun-1