Altı büyük işveren, dijital beceri açığı işe alımları zorlaştırmaya devam ederken, İngiliz silahlı kuvvetlerinin emekli gazilerinin teknoloji sektöründe iş bulmalarını desteklemek için bir taahhüt imzaladı.

15.000 Vadeli İşlem girişimi, Birleşik Krallık’ta dijital ve teknolojik beceriler gerektiren pozisyonları, ilgili eğitim verildikten sonra deneyimli askerler ve kadınlarla dolduran büyük firmalar görecek.

Capita plc, Northrop Grumman, Atos, Leonardo UK, Fujitsu ve Leidos, taahhüde katılan ilk altı şirket oldu.

Program, aynı anda gazilerin anlamlı bir iş bulmasına ve teknik becerilerdeki boşluğu doldurmasına yardımcı olmak için eski bir müfreze komutanı Tom Moore tarafından kurulan Avustralyalı startup WithYouWithMe tarafından başlatıldı.

Moore, “Bu ilk altı şirketin 15.000 Futures girişimine katılmasından mutluluk duyuyoruz” dedi.

“Birleşik Krallık’taki işletmelerden gelen yanıt çok büyük oldu ve verdikleri önemli taahhütle, binlerce askeri gazinin orduda geçirdikleri süre sona erdiğinde daha tatmin edici bir kariyere sahip olacaklarından eminiz.”

Dijital beceri açığı

İngiltere’deki firmalar, ülke çapında yaygın olarak adlandırılan bir sorunda, hayati dijital becerilere sahip yeterli personeli işe almada önemli zorluklarla karşılaştı. dijital beceri açığı.

Veriler, modern teknik becerilerde yetkin işçi eksikliğinin işletmeler için giderek artan bir sorun haline geldiğini göstermiştir. AND Digital bir ders çalışma Ülkedeki genel müdürlerin %81’inin dijital beceri eksikliğinin şirketlerini olumsuz etkilediğini söylediği tespit edildi.

Aynı araştırma, Birleşik Krallık’ta çeşitli sektörlerde çalışanların yarısından fazlasının (%58) dijital eğitim almadıklarını söyledi.

Hükümet, diğer ülkelerden yüksek vasıflı teknoloji işçilerinin Birleşik Krallık’ta daha kolay iş bulmasına olanak tanıyan ölçek büyütme vize planı da dahil olmak üzere, boşlukla mücadele etmek için çeşitli girişimler başlattı.

Geçen yıl hükümetin dijital stratejisinde ortaya koyduğu boşluğu doldurma girişimleri, bazı teknoloji liderleri tarafından yeterince ileri gitmemekle eleştirildi.genel-11