The Witcher 3 yeni nesil güncellemesi, desteklenen tüm platformlarda daha iyi grafikler ve performans vaat ederken, güncellemenin PC versiyonunda epeyce sorun var gibi görünüyor. Neyse ki, bir “The Witcher 3” yeni nesil güncelleme yaması yolda gibi görünüyor ve umarım yeni güncellemeyi çevreleyen büyük sorunlardan kurtulur.

CD Projekt RED Küresel Topluluk Direktörü Marcin Momot’tan bir tweet, güncellemenin “son aşamalarda” olduğunu ortaya koyuyor. Momot’un aslında yamanın yalnızca PC sürümü için olduğundan bahsetmediğini belirtmekte fayda var, bu nedenle bu güncellemenin diğer platformlarda da başlaması mümkün.

Tweet, duyuru veya güncellemenin kendisi için kesin bir zaman çizelgesi vermiyordu, ancak Momot, “ortaya çıkmasının uzun sürmemesi gerektiğini” garanti ediyor. O zamana kadar, oyuncular ya hala mevcut olan sorunlarla oynamak zorunda kalacaklar ya da yamanın önemli olan her şeyi düzelteceğini umduğumuza kadar bekleyecekler.

The Witcher 3’ün PC versiyonu biraz pürüzlü olsa da konsollarda, özellikle PS5’te gerçekten iyi çalışıyor. Oyunun yeni nesil versiyonuyla ilgili PS5 incelememizde ona mükemmel bir 10/10 puan verdik. İşte kararın tamamı:

Son neslin en iyi rol yapma oyunlarından biri ve tüm zamanların en sevdiğim oyunlarından biri olan The Witcher 3: Wild Hunt’ın yeni nesil güncellemesi/bağlantı noktası, birçok kişinin mükemmel olarak gördüğü oyunu daha da iyi hale getiriyor. Yeni oyuncular için, tüm konuşulanların tam olarak ne hakkında olduğunu, yalnızca oyunun çok daha üstün, kesin bir versiyonunda deneyimleyebilecekler. Eski oyunculara gelince, bu güncelleme size bir kez daha yüzlerce, hatta binlerce saat yatırım yapmak için mükemmel bir bahane sunuyor.

The Witcher 3 şu anda PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X|S, Nintendo Switch ve PC’de mevcut. Yeni nesil güncelleme geçen yıl PS5, Xbox Series X|S ve PC’de kullanıma sunuldu.

oyun-6