Deebot T10 Plus ile Ecovacs, 899,00 Euro’ya etkili ve güvenilir temizlik vaat ediyor. 3000 Pa emiş gücüne ek olarak, vakum ve zemin temizleme robotu, güçlü bir sallama zemini sunar ve istasyondaki entegre emiş fonksiyonu sayesinde çok az bakım gerektirir. NextPit, Deebot T10 Plus’ı sizin için test etti.

Başına

 • hızlı ve kolay kurulum
 • pürüzsüz bir yüzeyde kusursuz emiş gücü
 • kullanıcı dostu, anlaşılır uygulama
 • Yiko-AI ile pürüzsüz ses kontrolü
 • mevcut hava spreyi
 • kolay gezinme ve haritalama

Eksileri

 • halıdaki ince parçacıklar nedeniyle performansta ciddi düşüş
 • İstasyon, kesin olarak üzerinde anlaşmaya varılamayan iki kısımdan oluşur
 • kablolar tarafından rotadan çok kolay bir şekilde atılır

Özetle ve satın al

Ecovacs Deebot T10 Plus testte vaat ettiklerini tutuyor mu? Her durumda, güvenilir bir vakum ve yer silme robotudur. 3000 Pa emiş gücüne ek olarak, Deebot T10 Plus’ın güçlü bir silme işlevi veya alternatif olarak bir oda spreyi vardır. Otomatik emiş fonksiyonlu ve entegre toz torbalı şarj istasyonu çok pratiktir.

Yiko AI ses kontrolüne sahip Ecovacs Home uygulaması, önceki Ecovacs modellerinde hala sorunlara neden olurken, Deebot T10 Plus test edilirken yazılım sorunsuz çalıştı. Ancak, bu kadar çok performansın bir bedeli var: Ecovacs Deebot T10 Plus gurur verici bir 899,00 Euro’ya mal oluyor. Acele ederseniz, vakum robotunu Amazon’da 200 Euro indirimli bulacaksınız.

Paketten çıkarma ve kurulum

Ecovacs Home uygulamasındaki çok sayıda ayar seçeneği sayesinde Deebot T10 Plus, kendi dört duvarınızı kullanıcı dostu bir şekilde temizlemenizi sağlar. Temizlik işlemini canlı kamera görüntüsü üzerinden takip edebilirsiniz. İstasyonun yapısının iyileştirilmesi gerekiyor.

Sevmek:

 • hızlı ve kolay kurulum
 • kullanıcı dostu, anlaşılır uygulama
 • mevcut hava spreyi

Beğenmemek:

 • İstasyon, kesin olarak kararlaştırılmamış birkaç bölümden oluşur

İyi yapılmış Deebot T10 Plus’a ek olarak, kutuda ayrıca entegre toz haznesi ve saklama kutusu olan bir istasyon, farklı renklerde iki yan fırça, iki temizlik bezi, vakum ve yer temizleme robotunda bulunan bir oda spreyi ve bir hızlı başlangıç ​​kılavuzu. Yapısı çok basit: Deebot T10 Plus’tan koruyucu malzemeyi çıkarın, iki yan fırçayı takın, otomatik boşaltma istasyonunu monte edin, güç kablosunu bağlayın – ve gitmeye hazırsınız. Kurulum sırasında, istasyonun birbirine sıkıca bağlanamayan iki parçadan oluştuğu fark edilir. Bu, istasyonu taşırken özellikle can sıkıcıdır. Ama umarım bunu her gün yapmazsın.

Emiş işlevli Ecovacs T10 Plus istasyonu

Taban plakası, toz haznesiyle tam olarak uyumlu değil. / © NextPit

Ecovacs Deebot T10 Plus’ın uygulama aracılığıyla kurulumu birkaç dakika içinde çalışır. Hızlı başlangıç ​​kılavuzunda indirmek için bir QR kodu bulacaksınız; Ardından uygulama, kurulum boyunca size adım adım rehberlik eder. Bir hesap oluşturun (isteğe bağlı olarak Google hesabına bağlanın), WLAN’a bağlanın ve sözde Deebot T10 Plus kullanıma hazır. Çünkü kurulum, test sırasında yalnızca birkaç denemeden sonra çalıştı. Ecovacs Deebot T10 Plus’ın yüzeyindeki bir QR kodu, cihazın Ecovacs Home uygulamasına eklenmesine yardımcı olur.

Deebot T10 Plus uygulamaya girdikten sonra eşleştirme beklemededir. Ecovacs TrueMapping navigasyonu sayesinde, tüm yaşam alanının hassas bir şekilde haritalanması mümkündür. Ecovacs Home uygulamasında, dört duvarınızın 2D ve 3D görüntüsü arasında seçim yapabilirsiniz. Gece ışığı sensörlü 960P HD kamera sayesinde Deebot T10 Plus, karanlıkta bile sabit ve hareketli nesneleri kolayca tanır. Kameradan bahsetmişken. Uygulamadaki temizlik sürecini canlı bir kamera görüntüsü aracılığıyla izleyebilir veya Deebot T10 Plus’ı dört sanal ok tuşunu kullanarak kişisel olarak kontrol edebilirsiniz.

Ecovacs uygulamasının ekran görüntüleri

Merhaba Köpek! Ecovacs Home uygulaması ve Deebot T10 Plus ile evcil hayvanlarınızla iletişim kurabilir veya vakum robotunu hareketli bir güvenlik kamerası olarak kullanabilirsiniz. / © NextPit

Her şey yolunda giderse uygulamada çeşitli temizleme ayarları bulacaksınız. Burada emiş gücü ve su akış hızı olmak üzere dört temizleme seviyesi arasından seçim yapabilirsiniz. Akıllı temizlik alanında, ovma yoğunluğuna karar verme, temizlemeye devam etme ve kendi kendini boşaltma seçeneğine sahipsiniz. Ayrıca bir temizlik planı veya Deebot T10 Plus’ın temizlemesi gereken bir veya daha fazla belirli alan belirleyebilirsiniz – örneğin belirli mobilyaların altında.

Ecovacs uygulamasının ekran görüntüleri

Ecovacs Home uygulaması açık ve mantıklı bir şekilde yapılandırılmıştır. / © NextPit

Ecovacs Deebot T10 Plus, ses kontrolü ile sorunsuz bir şekilde çalıştırılabilir. Bunun için yapay zekalı sesli asistan Yiko hizmetinizde. Etkileyici olduğu kadar basit bir işlemdir. Vakum ve zemin temizleme robotu, sesli komutları hızlı ve kolay bir şekilde tanır. Ek olarak, Ecovacs Home uygulaması size her türlü görev için farklı dillerde tüm sesli komutları verir. Deebot T10 Plus, sesinizin yardımıyla yerinizi bile belirleyebilir: Mutfağın yarısına bir Nature Valley bar dağıttıysanız, robotu bulunduğunuz konuma çağırabilir ve orada temizlemesini sağlayabilirsiniz.

Ecovacs Home Uygulaması Harita Görünümü

Ecovacs Home uygulamasında tam olarak hangi alanların temizlenmesi gerektiğini belirleyebilirsiniz. / © NextPit

Testte emiş ve silme performansı

Ecovacs Deebot T10, testte ışık ve gölge gösteriyor. Vakum ve zemin temizleme robotu, pürüzsüz bir yüzey üzerinde yapılan pratik testte mükemmel emiş gücü ile etkileyicidir. Pürüzsüz yüzeyde emiş gücü ne kadar iyi olsa da, bir halı üzerinde ince parçacıkları toplarken büyük ölçüde düşer.

Sevmek:

 • pürüzsüz yüzeylerde mükemmel emiş gücü
 • AI ses asistanı Yiko ile kusursuz ses kontrolü

Beğenmemek:

 • Kablolar üzerindeki soğukkanlılığını tamamen kaybeder
 • halıdaki ince parçacıklar nedeniyle performansta büyük düşüş
 • artan emiş gücü ve daha yüksek fırçalama yoğunluğu ile büyük pil kaybı

Süpürme ve zemin temizleme robotu, istasyonda entegre bir toz torbası ve bir emme işlevi bulunduğundan çok az dikkat gerektirir. Deebot T10 Plus deposunu doldurur doldurmaz vakumlama ve yer silme robotu ses çıkışı ile sizi bilgilendirir ve istasyona geri döner. İstasyondaki tek kullanımlık toz torbası 3,2 litredir ve altı uzun tüylü tazı olmadığı sürece birkaç hafta dayanmalıdır. Ancak, otomatik boşaltma çok gürültülü bir olaydır.

Ecovacs Deebot T10 Plus, toz kutusuna ve saklama kutusuna bakıyor

Kapağın altında toz torbasının yanında bir saklama kutusu bulacaksınız. Burada ne tutardın? / © NextPit

Deebot T10 Plus’ı artırılmış emiş gücü ve daha yüksek ovma yoğunluğuyla temizlettiğinizde hacim de muazzam bir şekilde artar. NextPit test kursunda, vakum ve zemin temizleme robotu, dağıtılan yulaf pullarının yüzde 99’unu ve dağıtılan kumun yüzde 95’ini pürüzsüz yüzeyler üzerinde toplar. Deebot T10 Plus, her iki yanında bulunan fırçalar sayesinde ulaşılması zor yerlere veya köşelere de ulaşabilir ve derinlemesine temizlenmiş bir zemin bırakabilir. Test halımızda Deebot T10 Plus bazı zayıflıklar gösteriyor. Pratik testte Deebot T10 Plus, halıdan saçılan kumun yalnızca yüzde 84’ünü topluyor. Örneğin, doğrudan rakip Roborock Q7 Max+, testte yüzde 93’e ulaştı.

Test hacmi (g) Emme hacmi (g) Yeterlik (%)
Yulaf ezmesi (fayans)
kum (fayans)
kum (halı)

Deebot T10 Plus ise tüyleri sorunsuz bir şekilde topluyor. Bununla birlikte, tüm kabloların Deebot T10 Plus’ı konseptin dışına ne ölçüde attığı özellikle dikkat çekicidir. Testte, temizleme işlemine devam edebilmesi için düzenli olarak şarj kablosunu Deebot T10 Plus’ın midesinden çıkarmak zorunda kaldık. Ama iyi: Sonuçta, vakum robotu sizi düzenli olmaya zorluyor.

Temizleme ve kokulandırma panelli Ecovacs Deebot T10 Plus'ın arkası

Ecovacs Deebot T10 Plus, bir silme plakasına (sağda) veya bir koku modülüne (solda) sahiptir. Parfüm kapsülü maalesef teslimat kapsamına dahil değildir. / © NextPit

Deebot T10 Plus’ın silme işlevi, pratik testte tamamen ikna edici değil. Deebot T10 Plus, testte dağıtılan hafif kurumuş ketçapı tamamen silmez. Güçlü ovma işlemine rağmen, robot vakum ve paspas, küçük bir kuru ketçap izi ve yapışkan bir parke zemin bırakır. Silme işlemi sırasında Deebot T10 Plus inanılmaz derecede sarsılıyor. Silme fonksiyonu ile temizleme işlemi tamamlandıktan sonra Deebot T10 Plus’ın silme plakasının etrafındaki zemin oldukça ıslaktır. İstasyonun cömert bir taban plakasıyla gelmesi iyi bir şey.

Ecovacs Deebot T10 Plus önden yandan görünüm

LIDAR sensörü, kusursuz navigasyonu garanti eder, ancak aynı zamanda yüksek inşa eder. On santimetre yüksekliğinde, vakum robotu artık her kanepenin altına sığmıyor. / © NextPit

Son olarak, Deebot T10 Plus oldukça yüksek pil tüketimine sahip. Vakum ve zemin temizleme robotu, maksimum emiş gücü ve en yüksek ovma yoğunluğuyla 60 dakikanın ardından pilin yüzde 58’ini kaybeder. Bu süre zarfında Deebot T10 Plus 40 m temizler2 deneme alanımız Şarj işlemi 6,5 saatte çok zaman alıyor. Ecovacs Deebot T10 Plus, pil seviyesi yüzde 15’e düştüğünde otomatik olarak istasyona geri döner. Sonuçta Ecovacs Deebot T10 Plus yüzde 90 şarj olduğunda kaldığı yerden işine devam ediyor.

Sonuç: Ecovacs Deebot T10 Plus ne kadar iyi?

Ecovacs, Deebot T10 Plus ile güvenilir bir vakum ve yer temizleme robotu sunar. Deebot T10 Plus, iki yan fırçası ve yeterli emiş gücü ile pürüzsüz yüzeyleri mükemmel bir şekilde temizler ve istenirse silme işlevi yerine oda spreyi de sunar. Ecovacs Home uygulamasının kullanımı çok kolaydır ve çok çeşitli ayar seçenekleri sunar.

Çoğunlukla pürüzsüz yüzeyler için güvenilir ve bakımı kolay bir vakumlama ve yer silme robotu arıyorsanız ve silmeye göre süpürmeye daha fazla değer veriyorsanız, o zaman Ecovacs’tan Deebot T10 Plus ile doğru yere geldiniz. Bununla birlikte, Ecovacs Deebot T10 Plus için cebinizin derinliklerine inmeniz gerekiyor, çünkü vakum ve yer paspaslama robotunun maliyeti en azından RRP’ye göre 899,00 Euro’dur.

Ecovacs Deebot T10 Plus yukarıdan toz hazneli

Ecovacs, Deebot T10 Plus ile size bakımı son derece kolay bir vakum ve yer silme robotu sunuyor. / © NextPit

Ecovac’ın Deebot T10 Plus’ı

Cihaz veri tabanınagenel-27