Umarım hepiniz harika bir hafta sonu geçirmişsinizdir! Hepiniz için bazı büyük Hot Pod Summit güncellemelerinin yanı sıra en son sesli haberlerimiz var. Bugün, Audible başka bir yıldıza daha kavuşuyor, Spotify başka bir kesinti yaşıyor ve içerik oluşturucular, birilerinin onları dinlemesini sağlamanın bu kadar zor olduğu bir zamanda podcast yapmakla uğraşmayı bırakıyor.

Hot Pod Summit’te kimler olacak?

Brooklyn’deki Sıcak Kapsül Zirvesi hızla geliyor ve kadroyu bir araya getirmek için çok çalışıyoruz. Şimdiye kadar kimlere sahip olduğumuz konusunda gerçekten heyecanlıyım ve umarım siz de öyle olursunuz! Zirve başlıkları şunları içerir:

  • Spotify’ın küresel sesli kitap başkanı, Nir Zicherman.
  • Dan ZittPenguin Random House Audio’da içerik üretiminden sorumlu kıdemli başkan yardımcısı.
  • Gretchen Rubinyazar Mutluluk Projesi ve ev sahibi Daha mutlu dijital ses dosyası.
  • Rococo Punch’ın kurucu ortağı ve baş içerik sorumlusu John Perotti.
  • Akbaba podcast eleştirmeni ve Sıcak Kapsül kurucu Nick Quah.

Ve bu yıl yeni bir şey deniyoruz: Hot Pod Zirvesi’ndeki en sevdiğimiz anılarımızdan bazıları izleyicilerle yaptığımız sohbetlerden veya paneller arasında aklınızdan geçenleri bize anlattığınız anlardan geliyor. Yani bu sene o duyguyu kendi segmentine çevirmeye çalışıyoruz. Sohbeti sürdürebilmeniz için, anın en sıcak konularından bazılarını tartışmak üzere katılımcıları gruplar halinde organize edeceğiz.

Hangi konular? Pekala, bizim kendi düşüncelerimiz var ama sizinkini de bilmek istiyoruz – bir bilet alıyorsanız, kasada en çok tartışmak istediğiniz konu hakkında bir öneri bırakmak için bir yer var. Favorilerimizi seçeceğiz ve onları etrafında organize edilecek sohbetler için konu haline getireceğiz. Sonunda, ne olacağı konusundaki düşüncelerinizi duymak isteyeceğiz.

Önümüzdeki haftalarda daha fazla duyurumuz olacak, bu yüzden bizi izlemeye devam edin!

İnsanlar başlatılıyor yol daha az podcast

Tekrar tekrar duyduğum bir şey, şu anda bir podcast yayınlamanın, örneğin üç veya dört yıl öncesine göre çok daha zor olduğu. Ve bu genellikle en azından biraz pazarlama gücüne sahip yerleşik stüdyolardaki insanlardan geliyor. Bağımsız yaratıcılar için neredeyse imkansız olmalı. göre tamamen şaşırtıcı değildir. tarafından derlenen veriler Chartr Listen Notes’tan, 2022’de iki yıl öncesine göre daha az podcast oluşturuldu. Buna rağmen, marj şok edici: oluşturulan yeni şovların sayısı yaklaşık yüzde 80 oranında düştü 2020 ve 2022 arasında.

Bunlardan bazıları pandemiye bağlanabilir – podcast oluşturma, insanların gerçekten yapacak daha iyi bir şeyleri olmadığı 2020’de zirveye ulaştı. Ancak 2022’deki yeni şovların sayısı pandemi öncesi seviyelerin bile altındaydı: 2022’deki 219.178 podcast’e kıyasla 2019’da 337.063 podcast yayınlandı. Yeni bölüm oluşturma biraz daha iyi sonuç verdi. Listen Notes, 2020 ve 2021 rakamlarının altında olmasına rağmen, 2019’daki 18,1 milyon bölümden 2022’de yayınlanan 26,1 milyon yeni bölümü kaydetti.

İçerik oluşturucular, podcast keşfi gelişene kadar bir podcast başlatmanın kaybedilen bir teklif olabileceğini kabul ediyor gibi görünüyor. Görünüşe göre sistem, zaten var olan podcast’lerin sayısını etkili bir şekilde kaldıramıyor. Küçük bir çözüm, eski yayınlarda yeni şovlar başlatmak gibi görünüyor. New York Times ile yaptı sert çatal ve Eksen‘ın RSS’si. Akışın yerleşik bir izleyici kitlesi vardı ve dinleyicilerin yeni şovu keşfetmesini çok daha kolay hale getirdi. Tüm abonelerle iyi bir iniş yapmamış olabilir (veya podcast yayıncıları), ancak sert çatal lansmanından birkaç ay sonra Apple ve Spotify’da ilk beş teknoloji podcast’i arasında yer alıyor.

Spotify, Cuma gecesi ABD’de yaklaşık üç saat süreyle kapalıydı. Benim sınır meslektaşım Richard Lawler, nedenin yalnızca platformun oynatıcısını etkileyen kısmi bir kesinti olduğunu bildirdi. Kullanıcılar sorunları Cuma gecesi 20:00 ET’den önce bildirmeye başladı ve sorun 23:00 ET’den sonra çözüldü. Spotify’ın sistem çapındaki son kesintisine neden olan türde bir Google Cloud sorunuyla ilgili değildi.

Sesli mürekkep geliştirme ve Daniel Dae Kim ile ilk bakış anlaşması

Audible, Obama ailesinden Gwyneth Paltrow’a ve Queen Latifah’a kadar önemli isimlerden oluşan bir liste oluşturarak Spotify’ın oyun kitabından gerçekten bir sayfa çıkarıyor. Listesinde sırada Daniel Dae Kim var. Kayıp Yapım şirketi 3AD, Amazon’un sahip olduğu ses şirketiyle çok projeli bir geliştirme ve ilk bakış anlaşması imzalayan Fame.

Audible için yaptığı ilk proje, oyunun ses uyarlaması olacak. Sarı Yüz David Henry Hwang tarafından. Kim Hwang olarak oynayacak ve Leigh Silverman yönetecek. Bu, orijinal sesli gerilim filminde yer alan Kim’in bir Audible prodüksiyonunda ilk kez yer alması değil. Kehanet geçen yıl Kerry Washington ve David Oyelowo ile birlikte.

Şimdilik bu kadar! Gelecek hafta en son sesle geri döneceğim.

genel-2