Çevrimiçi Güvenlik Yasa Tasarısında yapılan bir değişiklik, çalıştırdıkları sosyal medya platformlarının çocukları zarardan korumakta tekrar tekrar başarısız olması durumunda teknoloji yöneticilerinin iki yıla kadar hapis cezasına çarptırılacağını görecek.

Başbakan Rishi Sunak, 50 Muhafazakar milletvekilinden oluşan bir grubun medya patronlarını çocuklara bakma görevlerini tekrar tekrar ihlal etmekten cezai sorumluluk altına alma baskısına boyun eğdi.

İletişim gözlemcisi Ofcom’a daha fazla yetki vererek interneti daha güvenli bir yer haline getirmeyi amaçlayan yasa bugün Avam Kamarası’nda milletvekilleri tarafından oylanacak.

Sosyal medya platformları da dahil olmak üzere kullanıcı tarafından oluşturulan içerik sitelerini çalıştıranların, çocukların kendine zarar vermeyi teşvik eden materyaller gibi zararlı içerikleri görmesini engellemek için “orantılı önlemler” almasını gerektirecektir.

Sunak, bir Commons yenilgisi olasılığıyla karşı karşıyaydı, ancak dün gece, sosyal medya şirketlerinin Ofcom’dan tekrarlanan uygulama bildirimlerini görmezden geldiği durumlar gibi, teknoloji patronlarının en ciddi ihlalleri için daha sert önlemler isteyen Tory backbencher’larını yatıştırmak için bir değişiklik yapmayı kabul etti.

Göre Gardiyangörevlerini “orantılı bir şekilde yerine getirmek için iyi niyetle hareket eden” yöneticileri suçlu bulmayacaktır.

İşçi Partisi, sosyal medya patronlarını ciddi ihlaller nedeniyle hapis cezasıyla karşı karşıya bırakma hareketini de destekliyor.

Gölge kültür sekreteri Lucy Powell şunları söyledi: “İşçi aylardır daha güçlü cezai yaptırımlar çağrısında bulunuyor, ancak hükümet Noel’den önce yasa tasarısının büyük bir kısmını ortadan kaldırdıktan sonra uygulama artık daha dar bir dizi önlemin üzerinde.

“Hükümetin bu konularda gerçekten nerede durduğuna dair hiçbir fikrimiz yok. Takla attılar, bir dakika faturayı büyük ölçüde zayıflattı, sonraki dakika küçük bir güçlendirmeye zorlandı.

Kâr amacı gütmeyen bir İngiliz kuruluşu olan Dijital Nefretle Mücadele Merkezi CEO’su Imran Ahmed şunları söyledi: “Zararın yayılmasını durdurmak için önlem almayan yöneticiler, halka karşı hesap vermeli ve başarısızlıklarının sorumluluğunu almalıdır. Silikon Vadisi teknoloji patronları çok uzun bir süredir yasaların erişemeyeceği bir cezasızlıkla faaliyet gösteriyor. Bitmesinin zamanı geldi.”

Çevrimiçi Güvenlik Faturası gecikmeleri

Tartışmalı Çevrimiçi Güvenlik Yasası uzun gecikmelerle karşı karşıya kaldı. Çocuklara yönelik cinsel istismar materyallerinden terörist gönderilere ve çevrimiçi dolandırıcılıklara kadar her şeyi içeren zararlı çevrimiçi içeriğin üzerine gitmeyi hedefliyor.

Çevrimiçi Güvenlik Yasası alenen desteklenen zararlı çevrimiçi içerik nedeniyle hayatını kaybeden gençlerin aileleri tarafından.

Bununla birlikte, mahremiyet savunucuları, mevzuatın Ofcom’a gazetecilerin ve muhbirlerin mahremiyetine ve güvenliğine zarar verebilecek gözetleme yetkileri vereceği konusunda uyardılar.

Yasa tasarısı, yasa tasarısının önünü açacağı yönünde de eleştirilere maruz kaldı. çevrimiçi sansür.

“Eğer İnternet üzerinden Emniyet Fatura Merkezi olmayan bir İngiliz mesajlaşma uygulaması olan Element’in kurucu ortağı Matthew Hodgson, İngiltere’yi işletmeler ve tüketiciler için dünyanın en az güvenli ülkelerinden biri haline getirecek” dedi.

“Hiçbir modern işletme, Birleşik Krallık hükümetinin kendisinin de bağlı olduğu uçtan uca şifreleme gibi temel güvenlik süreçlerini baltalayan, işlemez kurallarına uyamaz. En iyi ihtimalle, hükümetin uygulamadığı başka bir düzenleme olmasını umabiliriz.”

Çevrimiçi güvenlik faturasındaki değişiklikler ilk olarak Günlük Telgraf.genel-11