Bloober Ekibi, yakında çıkacak olan Silent Hill 2 yeniden yapımındaki savaşın olduğunu onaylamış olsa da, stüdyo aynı zamanda düşman yapay zekasını sıfırdan yeniden yapacağından, görünüşe göre burada bitmiyor!

Bu, orijinal Team Silent üyeleri yapımcı Motoi Okamoto, konsept sanatçısı Masahiro Ito ve besteci Akira Yamaoka ile yapılan bir röportajda doğrulandı.

Okamoto: “Oyuncuların savaştan zevk almasına izin verecek şekilde tasarlanacak şekilde düşman yapay zekasını sıfırdan yeniden yapıyoruz. Bloober Ekibi’nin orijinale olan sevgisi güçlü, bu yüzden sadece yeni düşmanlar eklemeyecekler. Yine de dövüşü eğlenceli hale getirmeye yardımcı olabilecek ince ayrıntılara bakıyorlar, bu da yapay zekayı veya küçük tasarım öğelerini değiştirmek anlamına geliyor. Aynı görünebilir, ancak yakından baktığınızda farklıdır. Maç boyunca gerçekten iyi bir iş çıkardılar.”

Aynı röportajda Ito, şimdiye kadar gördüklerinden, geliştirme aşamasındaki yeniden yapımın orijinal SH2’den daha ilginç bir deneyim gibi göründüğünden bahsetti.

ito: “Yeniden yapımın orijinalinden daha ilginç bir deneyim olduğunu düşünüyorum.”

Silent Hill 2’nin hala bir çıkış tarihi yok, ancak PS5 ve PC’de çıkması bekleniyor.

Kaynak: IGNoyun-6