Güncelleme 18 Ocak 09:45 ET: İçinde Çarşamba sabahı yayınlanan bir notMicrosoft, Mart ayı sonuna kadar 10.000’den fazla çalışanı işten çıkarma planlarını doğruladı. Orijinal hikaye aşağıda devam ediyor.

Microsoft yarın işten çıkarmaları duyurmaya hazırlanıyor. Hava Durumu raporlar yazılım devinin iş gücünün yaklaşık yüzde 5’ini azaltmayı planladığı söylendiğinde, binlerce rolün kesileceği. Microsoft’ta 220.000’den fazla çalışanla bu, 10.000’den fazla işten çıkarma anlamına gelebilir.

Süre Hava Durumu Microsoft’un planlarına aşina bir kaynak, beklenen kesintiler için kesin bir tarih vermiyor. Sınır şirketin muhtemelen önümüzdeki hafta üç aylık kazançlarından önce Çarşamba günü işten çıkarmaları açıklayacağını söyledi.

Bloomberg ayrıca bildiriyor yarın Microsoft’un mühendislik bölümlerinde bir dizi işten çıkarmanın duyurulacağını söyledi. İşten çıkarmaların, geçen yıl Microsoft’un iş gücünde yapılan yüzde 1’lik kesintiden “önemli ölçüde daha büyük” olduğu söyleniyor. Önceki işten çıkarmalar, danışmanlık ile müşteri ve iş ortağı çözümlerindeki pozisyonları etkiledi.

Microsoft, zorlu bir ekonomiyle karşı karşıya kalan en son büyük teknoloji şirketi ve işten çıkarmalar, Microsoft’un yeni bir sınırsız izin politikasını uygulamaya koymasından birkaç gün sonra gelecek. Kullanılmamış tatil bakiyesi olan Microsoft çalışanları, Nisan ayında tek seferlik bir ödeme alacak ve yöneticiler, sınırsız “İhtiyari İzin”i onaylayabilecekler.

Kesintiler ayrıca, Microsoft CEO’su Satya Nadella’nın teknoloji endüstrisini bekleyen iki yıllık zorluklar konusunda uyarmasından birkaç hafta sonra geldi. bir CNBC ile röportajNadella, Microsoft’un “küresel değişikliklere karşı bağışıklığı” olmadığını kabul etti ve teknoloji şirketlerinin verimli olması gerektiğinden bahsetti.

Nadella, “Önümüzdeki iki yıl muhtemelen en zorlayıcı olacak” dedi. “Pandemi sırasında çok fazla ivme kazandık ve bu talepte bir miktar normalleşme var. Üstüne bir de dünyanın bazı bölgelerinde gerçek bir durgunluk var.”genel-2