Cüce Kalesi’nde bazı muazzam yapılar inşa etmek mümkündür, ancak etkili koloni yönetimi oyununun grafiksel olarak geliştirilmiş Steam sürümüyle bile, her seferinde tek bir yatay dilime bakmakla sınırlısınız. Eh, o günler geride kaldı, çünkü güçlü bir Dwarf Fortress modu Steam sürümünü destekleyecek şekilde güncellendi ve bir 3D görselleştirme aracı içeriyor.

DFHack güçlü bir Dwarf Fortress yardımcı programıdır, ancak şu anda yeni Steam sürümünü destekleyen bir beta sürümüyle güncellenmiştir. Dwarf Fortress için etkili bir hile motorudur, oyunda olup biten hemen hemen her şeye erişmenizi ve istediğiniz değişkenleri değiştirmek için bir komut satırı kullanmanızı sağlar.

Bununla birlikte, pratik olarak konuşursak, bunu sizin için yapan bir dizi güçlü eklenti kullanmanın bir yolu ve bunlardan birinin adı Stonesense, uzun yıllardır vanilya ASCII versiyonunda bulunan başka bir Dwarf Fortress modu. Yüklediğiniz oyunu izometrik bir 3B görünümde görüntüleyen yeni bir görüntüleyici penceresi açar ve aynı anda kalenizin birden çok z seviyesini görüntülemesini sağlayabilirsiniz. Başlattığınızda, varsayılan olarak üç seviye gösterecektir, ancak CTRL’yi basılı tutar ve fare tekerleğini kaydırırsanız, görüntülenen seviyelerin sayısını artırabilir veya azaltabilirsiniz.

Sonuçlar oldukça inanılmaz olabilir ve Dwarf Fortress oyuncuları, mağara krallıklarının girişlerine heybetli taş yapılar ve çevredeki manzaraların üzerinde yükselen güçlü heykeller inşa ederek yıllar içinde etkileyici bir şekilde yaratıcı hale geldi.

Yüklemek için şuraya gidin: DFHack ana sayfası ve işletim sisteminiz için sağlanan yükleme yönergelerini izleyin. indirebilirsiniz en son yapı burada. .zip arşivini ayıklayın ve dosyaları Dwarf Fortress kurulumunuzun kök klasörüne kopyalayın ve yeni .dll dosyasının sahip olduğunuz dosyanın üzerine yazmasına izin verin.

Bunu yaptıktan sonra, DFHack artık yüklenmiştir ve onu mevcut tasarruflarınızdan herhangi birinde kullanabilirsiniz. Stonesense’i veya DFHack’te bulunan diğer eklentilerden herhangi birini kullanmak için CTRL-Shift-D tuşlarına basarak Dwarf Fortress’te DFHack komut satırını açın. Daha sonra ‘stonesense’ veya ‘ssense’ komutlarıyla Stonesense görselleştiricisini açabilirsiniz.

Yeni bir pencere açılacak ve kalenizi 3D olarak görebileceksiniz.

DFHack’te çok daha fazla araç var ve ana sayfada bulunan belgeler size bunların ne yaptığını ve nasıl kullanılacağını gösterebilir.

Bir başka çok popüler ve kullanışlı mod olan Dwarf Therapist, artık Steam sürümü için de mevcut. Oyun geçmişini değiştiren daha fazla kullanıcı hack’i için PC’deki en iyi 100 mod listemize göz atın.oyun-2