Bugün müşteriler, bir şirketin sağladığı deneyime değer veriyor. Kendilerine değer verildiğini hissettiklerinde geri dönmekten çekinmezler. Kötü bir izlenim olması durumunda güvenlerini yeniden kazanmak zordur. Bu nedenle şirketlerin, Dijital Deneyim Platformlarının (DXP’ler) yardımcı olabileceği olağanüstü ve kişiselleştirilmiş bir müşteri deneyimi sunmaları gerekir. beyaz kağıdında, Profesyoneller için bir dijital deneyim platformu olan Ibexa, DXP’nizi seçmeden önce göz önünde bulundurmanız gereken dört noktanın üzerinden geçiyor. Dijital dünyada başarılı olmak için izlemeniz gereken adımları keşfedeceksiniz.

BEYAZ KİTAP’I İNDİRİN

İçeriğinizi optimize edin

İçerik, herhangi bir dijital deneyimin merkezinde yer alır. Müşterilere sadece katma değer sağlamakla kalmaz, aynı zamanda onları dahil ederler. Bu nedenle, oluşturulmasından yeniden kullanılmasına kadar iyi bir içerik yönetimi esastır. Çeviri, blog makalelerinin, videoların ve diğer medyanın en fazla sayıda İnternet kullanıcısı tarafından anlaşılmasını sağlamak için de dikkatli olmalıdır.

aynı kategoride

Reklamverenlerin yokluğunda, Twitter ücretsiz reklamlar sunuyor

Pek çok yönün dikkate alınması gerektiğini söylemek yeterlidir. Her şeyin sorunsuz çalışması için, sağlam teknik özelliklere sahip bir DXP’yi benimsemek önemlidir. İçeriğin birden fazla cihaza sorunsuz bir şekilde dağıtılmasına izin vermeli ve ideal olarak tasarımını ve değiştirilmesini basitleştirmelidir. Amaç, açılış sayfasının oluşturulmasından yayınların programlanması yoluyla URL’lerin kontrolüne kadar kampanyaları sorunsuz yönetebilmektir. Bu kılavuzdaIbexa, içerik yönetimi açısından DXP’nizi doğru seçmek için dikkate alınması gereken tüm kriterleri ortaya koyuyor.

Müşteri deneyimini kişiselleştirmeye odaklanma

Çevrimiçi, başarılı olmak küçük bir başarı değildir. İnternet kullanıcıları kısa sürede markanıza olan ilgilerini kaybedebilir ve rakiplerinize ilgi duymaya başlayabilir. Öne çıkmak ve onları elde tutmak için tek bir çözüm var: kişiselleştirme. İçerik alakalı olmalı ve öneriler iyi hedeflenmiş olmalıdır. Bu, farklı hedeflere ulaşılmasına yardımcı olabilir: dönüşüm oranında artış, müşteri yaşam boyu değerinin uzatılması, yatırım getirisinde iyileşme vb.

Ancak bir soru kalıyor: sunulan içerik nasıl kişiselleştirilir? Ibexa, size yardımcı olmak için işinizde uygulayabileceğiniz tavsiyeleri paylaşıyor. Ayrıca, teklifinizi kişiselleştirmenize yardımcı olabilecek DXP’nin rolü de tartışılmaktadır.

BEYAZ KİTAP’I İNDİRİN

Kusursuz bir satın alma yolculuğu oluşturun

Son yıllarda alışveriş alışkanlıkları önemli ölçüde değişti. Kolaylık ve hız kazanmak için günümüzde birçok tüketici alışverişlerini internet üzerinden yapmayı tercih etmektedir. Bu nedenle e-ticaretin dijital dönüşüm projelerine giderek daha fazla entegre edilmesi şaşırtıcı değil.

Bugün, bir DXP’nin temel bileşenlerinden biri olarak bile kabul ediliyor. Bu sistem hem editoryal içeriği hem de e-ticareti yönetmeyi mümkün kılar. Tek bir araç kullanmak, ziyaretçiler için daha akıcı bir alışveriş yolculuğu oluşturma yeteneği sunar. Ayrıca birçok yön basitleştirildi ve optimize edildi: yönetim, sipariş verme süreçleri, rapor hazırlama vb.

Ancak seçilen DXP’nin homojen ticari ilişki ve işlemlere imkan verecek gelişmiş e-ticaret fonksiyonlarına sahip olması sağlanmalıdır. Çözümünüzü seçmek için, Ibexa kılavuzundaki dikkate alınması gereken kriterler listesini kullanabilirsiniz.

Farklı araçlarını birlikte çalıştırın

Bir şirket geliştikçe kendisini yeni iç ve dış araçlarla donatır: Kurumsal Kaynak Planlaması (ERP), Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM), teslimat hizmeti… Buradaki zorluk, tüm bu sistemleri birlikte çalıştırmayı başarmaktır. Bu özellik zamandan ve paradan tasarruf sağlayabilir. Bu nedenle DXP’nizi seçerken göz ardı edilmemelidir.

Anlamış olacağınız gibi, içerik yönetimi, kişiselleştirme, e-ticaret ve tüm sistemlerinizi birbirine bağlamanıza izin veren işlevsellikleri içeren bir çözümü tercih etmek çok önemlidir. Kapsanan dört kavram bu kılavuzda unutulmaz bir müşteri deneyimi sunmanıza ve rekabet avantajınızı korumanıza yardımcı olacaktır.

BEYAZ KİTAP’I İNDİRİNgenel-16