Salı günü Yüksek Mahkeme, 23 Ocak’ta bisiklet taksi ve otomatik toplayıcı Rapido’nun, bisiklet taksi veya çekçek çalıştırma ruhsatı olmadığı için Maharashtra’daki operasyonu derhal durdurmaya yönlendiren Bombay Yüksek Mahkemesi kararına itiraz eden savunmasını dinlemeyi kabul etti. Hizmetler.

Hindistan Başyargıcı DY Chandrachud başkanlığındaki bir heyet, daha önce bahsedildikten sonra konuyu Pazartesi günü listelemeyi kabul etti.

Kıdemli avukat Mukul Rohatgi, acilen görüşülmek üzere konuyu dile getirdi ve şirketin binlerce çalışanı olduğunu söyledi.

Geçen hafta Bombay Yüksek Mahkemesi, bisiklet taksi toplayıcı Rapido’yu işleten Roppen Taşımacılık Hizmetleri Private Limited’i, girişimin Maharashtra hükümetinden faaliyet göstermek için henüz bir lisans almaması nedeniyle faaliyetlerini derhal durdurması için yönlendirdi. Buna göre bisiklet taksi toplayıcı Rapido, 20 Ocak’a kadar tüm hizmetlerini kapatacaktı.

Yüksek Mahkeme, Pune merkezli bir bisiklet taksi toplayıcısını Maharashtra hükümetinden lisans almadan faaliyet gösterdiği için kaldırdı ve hizmetleri derhal askıya alması talimatını verdi.

Roppen Taşımacılık, 29 Aralık 2022’de Maharashtra hükümeti tarafından kendisine bisiklet taksi toplayıcı lisansı vermeyi reddeden bir tebliğe karşı Yüksek Mahkemeye başvurdu.

Hükümet, bisiklet taksilerin ruhsatlandırılmasına ilişkin bir devlet politikasının olmamasının ve ücret yapısı politikasının olmamasının nedenini gösterdi.

Eyalet hükümeti, Yüksek Mahkemeye Eyaletteki bisiklet taksileri için yönergelerin formüle edilmesini araştırmak üzere bir komitenin kurulduğunu bildirdi.


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.

En son teknoloji haberleri ve incelemeleri için Gadgets 360’ı şu adresten takip edin: twitter, Facebookve Google Haberleri. Gadget’lar ve teknolojiyle ilgili en son videolar için abone olun Youtube kanalı.

Amazon Büyük Cumhuriyet Bayramı İndirimi 2023: Akıllı TV’lerde 500 TL’nin Altında En İyi Fırsatlar. 50.000

Günün öne çıkan videosu

CES 2023: Her Şey Telefon

genel-8