HBO Max, bu akşam ilk yerel canlı spor etkinliğiyle tarih yazıyor. ABD saati ile 22:00’den itibaren ABD’li aboneler, ABD Kadın Futbol Milli Takımı’nın 2023 FIFA Kadınlar Dünya Kupası’nın ev sahibi Yeni Zelanda takımıyla karşılaşmasını izleyebilir. Flama ayrıca 20 Ocak’ta ABD ile Yeni Zelanda arasındaki devam eden maçı yayınlayacak.

HBO Max, maçların canlı yayınının yanı sıra abonelere oyun öncesi ve sonrası yayının yanı sıra tekrarları da sunacak. Maç öncesi şov 9:30 pm ET’de başlıyor.

Bir Warner Bros. Discovery sözcüsü TechCrunch’a verdiği demeçte, her iki HBO Max abonelik katmanının da herhangi bir reklam içermediğini not etmek önemlidir.

Şirket, geçen hafta ilan edildi Ulusal Futbol Onur Listesi’nden Julie Foudy, DaMarcus Beasley ve Shannon Boxx’ın yanı sıra eski ABD Erkek Milli Takımı oyuncusu Kyle Martino’nun da dahil olduğu spor analistleri dizisi. Futbol yorumcusu Luke Wileman, Foudy ile birlikte maç bazında bilgi verecek. Eski bir profesyonel futbolcu olan Melissa Ortiz, Yeni Zelanda’nın Wellington kentinden canlı yayın yapacak.

Görsel Kaynakları: ABD Futbol Federasyonu/HBO Max

Onceki gibi ilan edildi, ABD Futbol Federasyonu ve WarnerMedia’nın bir bölümü olan Turner Sports, sekiz yıllık bir multimedya hakları anlaşmasını imzalayarak TNT ve HBO Max’i her yıl 20’den fazla Kadın ve Erkek Milli Takım maçına özel İngilizce ev sahibi yaptı. Maçların tümü HBO Max’te eş zamanlı olarak yayınlanacak, oysa TNT birkaç maç yayınlayacak.

Anlaşma, Fox ve Telemundo tarafından yayınlanacak 2023 Kadınlar Dünya Kupası maçlarını içermiyor. Ancak, Dünya Kupası elemelerini, dostluk maçlarını ve müsabakaları içerir.

HBO Max, ABD-Sırbistan maçını canlı yayınlayacağı 25 Ocak’ta ABD Erkek Milli Takımı’nın ilk maçına çıkacak. Takım, 28 Ocak’ta TNT tarafından yayınlanacak olan Kolombiya ile oynayacak.

ABD futbolunun akış haklarını kazanmak şirket için çok önemli. Yayıncı sporla tanınmıyor, bu nedenle yerel bir canlı spor teklifi, HBO Max’in spor alanındaki Paramount+, Peacock, Amazon Prime Video ve Apple TV+ gibi rakiplerle daha iyi rekabet etmesine yardımcı olacak.

HBO Max ayrıca bir canlı hokey teklifi üzerinde çalışıyor. çok yıllı haklar anlaşması Ulusal Hokey Ligi (NHL) ile. Geçen yıl Turner Sports, TBS ve TNT’ye normal sezon maçlarının yanı sıra Stanley Cup Playoff ve Stanley Cup Final maçlarını yayınlama haklarını vererek anlaşmayı kapattı.

HBO Max aboneleri Brezilya ve Meksika Canlı UEFA Şampiyonlar Ligi maçlarına erişim sağlayın.genel-24