Apple, 17 Ocak Salı günü yeni MacBook Pro modellerini tanıtacak gibi görünüyor.

Birden fazla rapor, teknoloji devinin Bloomberg’in genellikle güvenilir Mark Gurman ile bir duyuru yaptığını gösteriyor. öneriler M2 çipi nihayet Apple’ın 14 ve 16 inç MacBook Pro dizüstü bilgisayarlarına gelecek.

Gürman, ilk olarak Ekim ayında Apple’ın M2 Pro ve M2 Max yongalarına sahip yeni MacBook Pro’lar hazırladığını bildirdi, ancak o sırada çıkış tarihi bilinmiyordu. Apple, M2 çipini Haziran 2022’de piyasaya sürdü ve 13 inçlik model şu anda bu yongaya sahip tek MacBook Pro dizüstü bilgisayar. M2 çipine sahip diğer tek Apple dizüstü bilgisayar, 2022 MacBook Air’dir.

Apple’ın “bu hafta içinde” basın toplantıları düzenleyeceğini söyleyen Gürman, ambargoların 23 Ocak Pazartesi günü kaldırılacağını ve yorumcuların yeni ürünlerle ilgili ilk düşüncelerini paylaşmalarına olanak tanıyacağını sözlerine ekledi.

Aralarında Mac Rumours ve 9to5Mac’in de bulunduğu diğer medya kuruluşları, farklı kaynaklara atıfta bulunarak, Apple’ın Salı günü web sitesindeki Haber Odası bölümü aracılığıyla bir duyuru yapma planını bildirdi. Böyle bir durumda, Apple’ın en son MacBook Pro modellerini öne çıkaran yeni videolar bırakabileceği YouTube kanalını da kontrol etmenizi öneririz.

Daha güçlü bir yonga setinin yanı sıra, yeni MacBook Profesyonelleri ilk olabilir uyumlu bir yönlendiriciniz varsa daha iyi Wi-Fi performansıyla sonuçlanacak olan Wi-Fi 6E özelliğine sahiptir.

Açık olmak gerekirse, yarın duyurulan duyuru, Apple’ın üzerinde çalıştığı söylenen dokunmatik ekranlı MacBook’ları içermeyecek. Aslında, yeni MacBook Pro’ların fiziksel tasarımı muhtemelen öncekilerle aynı olacak.

Sadece birkaç gün önce yayınlanan bir rapor, Apple’ın yeni M2 modellerini Haziran ayındaki Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı etkinliğinde açıklayabileceğini öne sürdü, ancak bugünkü gelişmeler yarın bir şeyler olacağını gösteriyor. Olursa, mutlaka Dijital Eğilimler ile ilgili haberleri paylaşacağız.

Duyuru bu hafta gerçekleşirse, Apple’ın 2023’teki ilk ürün lansmanı olacak.


genel-19