Exynos 2200, donanım hızlandırmalı ışın izlemeyi destekleyen ilk akıllı telefon SoC’siydi. Halen geçerli olan Samsung amiral gemilerinin duyurulmasından bu yana neredeyse bir yıl geçti, ancak bu süre zarfında bu özellik özellikle tartışılmadı çünkü karşılık gelen oyun ve kıyaslama yoktu veya neredeyse hiç yoktu. Ama şimdi Exynos 2200’ün gizli gücünü takdir etmenin bir yolunu bulduk.Basemark, ışın izleme efektlerini de kullanan bir In Vitro GPU testi geliştirmiştir. Bu durumda, izleme yalnızca yansımaların kalitesini iyileştirmek için kullanılır.

Şu anda piyasada izleme özellikli yalnızca iki platform var: Exynos 2200 ve genel olarak daha yeni ve daha güçlü Snapdragon 8 Gen 2. Samsung platformu biraz daha yüksek!

Şaşırtıcı bir şekilde, Exynos 2200, ışın izleme testinde Snapdragon 8 Gen 2'den daha hızlı çıktı

Gördüğünüz gibi, Exynos 2200 daha yüksek bir ortalama ve minimum performansa sahipken, Snapdragon 8 Gen 2 için maksimum daha yüksek.

Yani, geçen yıl Samsung, yalnızca ışın izlemeli GPU testlerinden bahsediyor olsak bile, bu yıl Qualcomm’dan daha verimli bir platform olduğu ortaya çıktı. Görünüşe göre, AMD Xclipse 920 GPU bu tür senaryolarda gerçekten iyi.genel-22