Hogwarts Legacy’nin çıkış tarihi yaklaşırken, yaklaşmakta olan RPG oyunu hakkında yanıtlanmayı bekleyen pek çok can alıcı soru var. Birçoğumuz haklı olarak oyunun çapraz ilerlemeye sahip olup olmayacağını ve oyun içi karakterin ve kayıt sistemlerinin tam olarak nasıl çalışacağını bilmek istiyoruz ve WB Games Destek hızlandırdı ve bize bazı cevaplar verdi.

Hogwarts Legacy harita boyutu ve konumları hakkında zaten biraz bilgi sahibi olsak da, Harry Potter oyunu hakkında hala hayal gücüne bırakılmış epeyce bilgi var.

Ancak, Hogwarts Legacy’de hareket halindeyken kaç tane kurtarabileceğinizi merak ediyorsanız, Harry Potter evlerinin her biri için bir tane olmak üzere dört ayrı karakter yuvasına sahip olabilirsiniz.

Kaydetmeler arasında ileri geri atlamak veya en önemli kararlar için bir kaydetmeye devam etmek istiyorsanız endişelenmenize gerek yok, çünkü WB Games Twitter’da karakter başına kaç kurtarmaya sahip olacağınızı açıkladı (üzerinden GameNation Dünyası).

“Dört ayrı karakter yuvası var. Her yeni karakter için, şu iki tür kaydetme işlevine ve yuvaya sahip olacağız: beş otomatik kaydetme yuvası ve on oyuncu manuel kaydetme yuvası.”

Bu yüzden endişelenmeyin, Hogwarts Legacy büyülerinden herhangi birini kaçırdıysanız ve geri dönüp onu almanız gerekiyorsa, sorun olmaz.

Hogwarts Legacy kayıtlarının platformlar arasında aktarılıp aktarılamayacağını da merak ediyor olabilirsiniz. Kısa ve biraz hayal kırıklığı yaratan cevap hayır, ancak WB Games en azından bir miktar platformlar arası bağlantı olacağını açıklığa kavuşturmak için tekrar Twitter’a gitti.

“Oyunun her sürümünde ödüller için her iki platformu birbirine bağlayabileceksiniz, ancak kaydedilen veriler oluşturulduğu platformda kalacak. Umarız bu yardımcı olur!”

bu WB Games Destek hesabı Twitter’da tüm bu sorular yanıtlanmıştır ve Hogwarts Legacy ile ilgili kendi sorularınızı yöneltmek veya daha önce yanıtlanıp yanıtlanmadığını kontrol etmek için harika bir yerdir.

Yaklaşan Harry Potter oyunu hakkında toplayabildiğimiz tüm bilgileri topluyoruz, bu nedenle bir Hogwarts Legacy çok oyunculu oyunu olup olmadığını veya Hogwarts Legacy’nin ne kadar sürdüğünü öğrenmek istiyorsanız, size yardımcı olabiliriz.

Harry Potter serisinin yaratıcısı JK Rowling, son yıllarda sosyal medyada bir takım transfobik açıklamalarda bulundu. WB Games, “JK Rowling’in oyunun yaratılmasına doğrudan dahil olmadığını” söylese de, bu onun çalışmasına dayanıyor ve satışlarından telif ücreti alıp almayacağı hala belirsiz. Transseksüel eşitliği hakkında daha fazla bilgi edinmek veya destek vermek istiyorsanız, göz atmanızı tavsiye ettiğimiz iki önemli hayır kurumu: Ulusal Transseksüel Eşitliği Merkezi ABD’de ve deniz kızları İngiltere’de.

oyun-2