Bir sonraki Apple Watch Ultra’nın, tüm Apple ürün yelpazesinin yükseltilmiş ekrana sahip olması beklenen microLED teknolojisine geçiş yapan ilk kişi olacağı bildiriliyor. Tek sorun, microLED’in iPhone, iPad ve Mac ailesine gelmesi tam on yıl alabileceğinden, şirketin geçişle tatlı zamanını alacak olmasıdır.

Bir güncellemeye göre şu anda microLED teknolojisi emekleme aşamasında ve ‘karmaşık’, bu da yüksek bir üretim maliyetine işaret ediyor

microLED teknolojisinin sahip olduğu avantajlara rağmen, Apple bunu henüz herhangi bir cihaza tanıtmadı. Teknoloji devi muhtemelen onu önce Apple Watch Ultra’ya getiriyor çünkü giyilebilir cihazın kendisi daha küçük bir ekrana sahip olacak ve bu da şirketin bu parçayı seri üretmesini daha az zorlaştıracak. Apple’ın kendi özel ekranlarını ürettiği söyleniyor, bu nedenle boyut ne kadar küçük olursa, böyle bir panel geliştirmede o kadar az komplikasyon olacağına inanıyoruz.

Mark Gurman’ın Power On haber bülteninin ücretsiz versiyonunda Bloomberg muhabiri, Apple’ın altı yıldır microLED geliştirmeye odaklandığını ve 2024 Apple Watch Ultra için bir ekran hazırladığının söylendiğini belirtiyor. Bundan sonra iPhone, iPad ve Mac modelleri bu özel teknolojiye sahip olacak. maalesef 9to5Mac Raporlara göre, bu sanıldığı kadar kolay değil çünkü microLED sadece ilk aşamalarında değil, aynı zamanda aşağıda da belirtildiği gibi karmaşık bir teknoloji.

Doğada Apple Watch Ultra / Görsel Kaynakları – The Verge

“Apple’ın iPhone’lardan iPad’lere ve Mac’lere kadar tüm ürünlerine microLED getirme planı olduğunu düşünüyorum. Ancak teknoloji hala o kadar yeni ve karmaşık ki, onu bir Mac’te görmemiz on yıl alabilir. Bu geçişlerin ne kadar sürebileceğini unutmayın: iPhone’un OLED ekranları, iPad’in alması beklenenden altı yıl önce vardı.”

Bir microLED yükseltmesi, masaya büyük iyileştirmeler getirmelidir. microLED ve OLED arasındaki ayrıntılı karşılaştırmamıza göz atabilirken, bunların her birinden daha iyi parlaklık, daha zengin renkler, daha iyi görüş açıları ve daha fazlasının beklenmesi gerektiğini bilmelisiniz. Ne yazık ki, okuyuculara hiçbir Mac veya iPad’in OLED’e geçmediğini bildirmeliyiz, bu nedenle Apple’ın geniş ürün yelpazesine microLED’i getirmesi için nefesinizi tutmamalısınız.

Bu hikayeyi paylaş

Facebook

twittergenel-17