Rocket Lab’in Electron roketi, şirketin NASA’nın Wallops Adası’ndaki Launch Complex-2’sinin üzerinde duruyor. Kredi bilgileri: Roket Laboratuvarı

NASA’nın Wallops Uçuş Tesisi, Rocket Lab ABD’nin ilk Electron roketinin 23 Ocak Pazartesi günü saat 18:00 EST’de Virginia’dan fırlatılmasını destekleyecek.

15 metrelik Electron roketi, Virginia Space’in Wallops Adası’ndaki Orta Atlantik Bölgesel Uzay Üssü’ndeki Fırlatma Kompleksi 2’den havalanacak. “Virginia is for Launch Lovers” adlı görev, HawkEye 360 ​​için radyo frekansı izleme uyduları konuşlandıracak.

Görev için başlatma penceresi, sonraki yedek başlatma günleri ile birlikte 18:00-20:00’dir.

Bu misyonla NASA, büyüyen bir düşük Dünya uzay ekonomisini geliştirmeye yardımcı oluyor ve Wallops’un ticari fırlatma endüstrisine 35 yıllık destek geçmişini sürdürüyor.

Fırlatma, hava izin verirse, Amerika Birleşik Devletleri’nin doğu kıyısının büyük bölümünde yaşayanlar tarafından görülebilir.

Rocket Lab's Electron için Ocak lansmanı planlandı

Bu dairesel alanlar, bulut örtüsüne bağlı olarak insanların Rocket Lab’in Elektron fırlatmasını gökyüzünde nerede ve ne zaman görebileceklerini gösterir. Kredi: NASA Wallops/Görev Planlama Laboratuvarı

Chincoteague Adası’ndaki görüntüleme yerleri arasında Ana Cadde üzerindeki Robert Reed Parkı veya Chincoteague ile Assateague Adaları arasındaki alanı kapsayan Sahil Yolu yer alır. Virginia, Maryland ve Delaware Atlantic sahilleri de iyi görüntüleme yerleri sağlar. Wallops’taki NASA Ziyaretçi Merkezi bu lansman için açık olacak ve 23 Ocak Pazartesi günü saat 16:00’da açılacak.

Canlı lansman web yayını şu adreste mevcut olacaktır: www.rocketlabusa.com/live-stream lansmandan yaklaşık 40 dakika önce başlar.

Alıntı: Rocket Lab’s Electron (2023, 13 Ocak) için planlanan Ocak lansmanı, 15 Ocak 2023’te https://phys.org/news/2023-01-january-rocket-lab-electron.html adresinden alındı

Bu belge telif haklarına tabidir. Kişisel çalışma veya araştırma amaçlı adil ticaret dışında, yazılı izin olmaksızın hiçbir bölüm çoğaltılamaz. İçerik sadece bilgilendirme amaçlıdır.uzay-1