Batman yönetmeni Matt Reeves, yeni DC Studio eş başkanları James Gunn ve Peter Safran ile yakında bir toplantı yapacak. Yeni bir rapora göre yapımcı, Cloverfield’ın 15. yıl dönümünü kutladı ve BatVerse’in yeni DC Universe ile paralel olarak geliştirileceğini doğruladı. Konuşma, DC Comics markasının “sıfırlanmasının” ardından geliyor ve yeni patronlar, Marvel Sinematik Evrenine benzer iç içe geçmiş bir hikaye için 10 yıllık bir planın haritasını çıkarmaya devam ediyor. Toplantının amacı, her iki tarafın da uzun vadeli olay örgüsü planlarını gözden geçirmek ve bunların birbiriyle çelişmemesini sağlamaktır.

“Aslında önümüzdeki birkaç hafta içinde buluşmamız gerekiyor çünkü benimle geniş plan hakkında konuşmak istiyorlar ve ardından BatVerse planını duymak istiyorlar. Reeves, “Bütün bunlar hakkında konuşmak için bir araya geliyoruz” dedi. çarpıştırıcı raporlamak. “Bak, ne yapacaklarını duymak beni heyecanlandırıyor. BatVerse olayı, James’in ve Peter’ın dediği gibi, bize izin verdikleri gibi, kendi başına bir şey.” Reeves kendi Batman evrenini geçen yıl başrolde Robert Pattinson’la başlattı, bu rol eleştirel beğeni topladı ve küresel gişede 770,8 milyon dolar (yaklaşık 6.275 crore) hasılat elde etti. Şu anda 2022’nin en çok hasılat yapan filmleri arasında yedinci sırada yer alıyor.

Batman İncelemesi: Robert Pattinson ve Matt Reeves Moody İçgüdüsel Bir Opera Yapıyor

Gunn ve Safran yeni başkanlar olarak gemiye gelip birleşik bir DC hikayesi için zorlu çağrılar yaptıklarında, hayranlar Reeves’in vizyonunun karışacağından endişelendiler. İkili, Wonder Woman 3’ü rafa kaldırmak ve Henry Cavill’in Superman olarak dönüşünü iptal etmek gibi gelecek planları ışığında şimdiden bazı tartışmalı kararlar aldı. Gunn ayrıca kısa bir süre önce Superman’in daha genç bir versiyonuna odaklanan bir senaryo üzerinde çalıştığını doğruladı – bir başlangıç ​​hikayesi değil – ancak onu kimin yöneteceğine dair bir kelime yok. Göre Çeşitlilik, ikilinin filmler, ayakkabılar, animasyon ve video oyunlarını kapsayan 10 yıllık planlarını bu ayın sonlarında Warner Bros. Discovery yöneticilerine sunması bekleniyor. Bu planlar şimdilik bir Black Adam devam filmi içermiyor.

Gunn ve Safran’ın DC Comics’in ana olay örgüsünden ayrı işleyen alternatif gerçekliklere dayanan Elseworlds stratejisini benimsemesi olasıdır. Reeves, “Oynamasını istediğim şekilde bu rüyayı gördüm ve bu, birkaç hafta içinde onlarla konuşacağım şeyin bir parçası,” diye ekledi. “Benimle 10 yıllık planlarında ne yaptıkları veya kesinlikle yakın gelecekte neler olacağı hakkında konuşacaklar, böylece biz – hava trafik kontrolü – yapmadığımızı anlayabiliriz. Birbirine çarpmak istemiyorum.”

Şu sıralar The Batman’in devam filmini yazmakla meşgul olan Reeves, filmin tuhaf haydut galerisi yerine Bruce Wayne’in yayına odaklanmaya devam edeceğini de doğruladı. “[…] Çoğu zaman olan şey, ilkini yaptıktan sonra, sonra aniden diğer Rogues Gallery karakterleri gelir ve onlar bir şekilde kontrolü ele alır ve ardından Batman, karakter açısından veya duygusal olarak bir tür arka koltuğa geçer. açıkladı.

Önceki raporlar, yönetmenin daha büyük bir evren inşa etmenin bir yolu olarak Korkuluk, Clayface ve Profesör Pyg gibi karakterlerle yan hikayeler yoluyla kötü adamları genişletmek istediğini doğruladı. Bunlardan ilki yakında çekimlerine başlanacak olan Colin Farrell liderliğindeki Penguin yan dizisi. Reeves, dizinin sinema gösterimiyle “sıkı bir şekilde bağlantılı” olacağına ve muhtemelen The Batman devam filmi için bir temel işlevi göreceğine dikkat çekti. “Aslında yapmak istediğimiz şeylerden oluşan küçük bir yapı var, onlarla yaptığımız gibi. [the] Penguen ve bunun devam filmine nasıl yol açacağına ve devam filminin ne olacağına nasıl geri döndüğü, ” reeves dedi.

Batman artık Amazon Prime Video’da izlenebilir.


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.genel-8