M.Video-Eldorado, 2022’de en iyi teknoloji markaları ve yeni ev aletleri ve elektronik cihazlar için EM.Vybor halk oylamasının sonuçlarını özetledi.Popüler oylamanın liderleri arasında Haier, Beko, Xiaomi, realme, Yandex, Hisense, Apple ve Samsung belli başlı dijital kategorilerde yerlerini korudu.

M.Video’da belirtildiği gibi Çinli markalar elektronikte popülerlik kazanıyor. Ruslar, Xiaomi 12X’i yüksek teknolojili Android amiral gemileri arasında en iyisi olarak kabul etti, ilk üçe Poco F4 GT ve Realme GT Neo 3T de dahil oldu.

30.000 rubleye varan en uygun akıllı telefon olarak tüketiciler, Xiaomi ekosisteminden bir model de seçtiler – Redmi Note 11S, Realme 10 ve Samsung Galaxy A33 de ilk 3’teydi.

En popüler akıllı saatler Apple Watch Series 8, Samsung Galaxy Watch 5 ve Huawei Watch GT 3 Pro’dur. İlk 3 akıllı hoparlör arasında yerli “Saatli Yandex Station Mini”, “Yandex Station Light” ve “VK Capsule Mini” yer aldı. Dizüstü bilgisayarlar arasında Thunderobot 911 Air D, Honor MagicBook 16 ve Asus Vivobook M513UA-L1553W’yi seçtik.genel-22