Geçen yıl Pokemon Dünya Şampiyonasında yeni kart türünü tanıttıktan sonra The Pokemon Company, Mart ayında Pokemon Trading Card Game’in Scarlet and Violet genişlemesinde gelen yeni EX ve Tera mekaniğini resmen açıkladı.

Pokemon TCG Scarlet and Violet genişlemesi, Sun and Moon serisi genişlemelerinden bu yana görülmeyen Pokemon EX’i oyuna yeniden kazandıracak ancak bu sefer iki önemli değişiklik olacak. Birincisi, daha önce yalnızca temel Pokemon’un Pokemon EX olduğu yerde, Scarlet ve Violet’teki Pokemon EX ya temel bir Pokemon, birinci aşama evrimi ya da ikinci aşama evrimi olabilir.

Ön sipariş verenler bu ücretsiz Lechonk kartını alacak.

İkinci büyük değişiklik, Scarlet ve Violet oyunlarından Terastalizing mekaniğinden gelen Tera Pokemon EX’in ilk çıkışı. Tera Pokemon EX, EX Pokemon ile aynı şekilde çalışır, ancak yedek kulübesindeyken hasara devam edememe ek avantajıyla. Banked Pokemon’a saldırabilmek, mevcut en üst düzey rekabetçi Pokemon destelerinin ana stratejisidir – Chilling Reign’den Inteleon iyi bir örnektir – bu nedenle Tera Pokemon EX’in bundan korunması, gelecekteki yarışmalar için dikkate alınması gereken yeni bir açı olacaktır.

Pokemon Scarlet ve Violet TCG seti için ön siparişler şimdi Pokemon Merkezi web sitesi, Koraidon ve Miraidon temalı Elit Eğitmen Kutuları, güçlendirici teşhir kutuları ve altılı paket güçlendirici paketlerle. Ön sipariş verenler, satın alma işlemiyle birlikte ücretsiz bir Lechonk promosyon kartı da alacaklar.

Pokemon TCG Scarlet and Violet genişletmesi Mart 2023’ün sonlarında çıkıyor. 20 Ocak’ta çıkacak olan son Sword and Shield genişletmesi Crown Zenith’i takip ediyor.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde öne çıkan herhangi bir şeyi satın alırsanız, GameSpot gelirden pay alabilir.oyun-1