Konserve basınçlı hava ile her zaman karmaşık bir ilişkim olmuştur. Düzgün bir ucube için hayati bir araçtır. Klavyelerinizi temiz tutar, oyun PC’nizdeki tozu dışarı atar ve cihazların ulaşılması zor parçalarından pisliği dışarı atar. Bu paha biçilmez bir araç, bir müttefik – kahretsin, hatta bir arkadaş.

Burada cimri olmaya çalışmıyorum ama bir kutu basınçlı hava beş papel gibi tutuyor ve evde havam var. Sanki birçoğu, ortalıkta dolaşıyor, kira ödemiyor. Bunu bir kutuya atamaz mıyım? Sanırım bu parçanın nereye gittiğini görüyorsunuz.

XPower A-2S Siber Silgi. Ayrıca pille çalışan bir “B” varyantı ile gelir.
Resim: XPower Üretimi

Sevgili okuyucu, XPower A-2S Cyber ​​Duster’a merhaba deyin. Bu küçük adamı ne kadar sevdiğimi size söylemek istiyorum. Evimdeki çoğu araçtan daha çok seviyorum. Bazı akrabalarımı sevdiğimden daha çok seviyorum. Dilerseniz küçük bir elektrikli süpürge hayal edin. ama tersine. Oldukça basit bir kavram. İki güç ayarı (oldukça güçlü ve çok güçlü), bir fırça eki ve şu anda bulamadığım ama muhtemelen tüm aletlerimi sakladığım dolapta olan daha kısa bir başlığı var. Bu mutlak bir oyun değiştirici.

Bir süre önce XPower’ın farkındaydım çünkü klavye temizliği için çeşitli yöntemler aradım (bu garip goo dahil). Onu Micro Center’daki rafta görmüştüm ve o harika mağazadaki pek çok şey gibi, “Vay canına, bu kesinlikle kulağa gerçekten yararlı geliyor” diye düşündüm. Bunu bir ara satın almalıyım. Micro Center benzer fiyatlı iki modeli stokluyor — Bu ve neredeyse birebir aynı model – ama ikincisini seçtim çünkü kutusunda “siber” kelimesi vardı ve bu nedenle daha iyiydi. O kadar iyi olduğu ortaya çıktı ki, bir kafede çalışan ve her zaman kahve telvesini temizlemesi gereken arkadaşım da dahil olmak üzere birkaç arkadaşımı hemen sattım. Onu da yapıyorlar bir sürü eğlenceli renkve aynı şirket özellikle daha ağır hizmet modelleri üretiyor. evcil hayvan bakımı.

Elektrikli silgi, basınçlı havanın bire bir yerine geçmez. Basınçlı hava kutuları, ulaşılması çok zor yerlere girmeye çalışırken gerçekten kullanışlı olan ince bir plastik pipetle birlikte gelir ve bunu kopyalamak gerçekten zordur. Ancak silgimin hassasiyet konusundaki eksikliğini, katıksız güç ve maliyet tasarrufu ile telafi ediyor. Hava konservesi yaptığınız gibi elektriğinizi paylaştırmanız gerekmez, bu nedenle gündelik, hızlı temizlik süpürmeleri yapmak için çok yararlı olur. En yüksek ayarında, bu şey patlar. Bu kötü çocukla uzaktan komodininizdeki eşyaları düşürebilirsiniz.

Yeşil, mavinin iki tonu ve siyah renklerde birkaç XPower Electric Air Duster'ın resmi.

O da birçok renkte geliyor!
Resim: XPower Üretimi

Adından da anlaşılacağı gibi, aynı zamanda bir toz bezidir ve ortalama bir insan evinde ne kadar toz olduğunu anlayana kadar kulağa o kadar önemli gelmez. Çok fazla ve yerlerde saklanmayı seviyor. Önemli bir toza alerjim var, bu yüzden hava kalitesi söz konusu olduğunda analım. Eğlenceli bir zaman geçirmek için bir N95 maskesi takın, tercih ettiğiniz hava temizleyiciyi açın (bir Coway Mighty’im var çünkü herkesin toplu olarak satın almaya karar verdiği) ve seçtiğiniz odanızda ulaşılması zor yerlerde çılgınca dolaşın . Evinizde keşfedeceğiniz iğrenç pislik miktarı ve temel hava kalitesinin ne kadar iyileşeceği sizi şaşırtacak.

Elektrikli süpürgesi olmayan insanların sayısına sürekli şaşırıyorum, ancak dönüşen herkes övgülerini söylüyor. Jess Weatherbed, XPower’a sahip değil, ancak CompuCleaner ve temel hava kalitesinde benzer bir iyileşme fark etti. Başka kişi çevrimiçi önerilen Metrovac DataVac ESD (özel olarak veri merkezleri için tasarlanmış bir silgi), çünkü Metrovac’ın modellerinden en az biri elektrikli süpürge işlevi de görüyor. Bu modellerle kapsamlı yan yana testler yapma şansım olmadı, ancak bahse girerim o şeyler de oldukça serttir.

Bu gönderide üslubum biraz arsız olduysa, bunun nedeni, bu adamı ne kadar kullandığımı abartmanın zor olmasıdır. Proje yaparken sürekli ona uzanıyorum. Bu yazıyı yazarken, XPower’ımı kullanarak eski bir eBay VCR’deki on yıllarca çöpü patlattım. Şu anda kendimi bayat bir TV atıcısı gibi hissediyorum, ama gerçekten bu yararlı mı.

Elektrikli süpürge al. Bilgisayarınızı temizleyecek, evinizi temizleyecek ve cehennem, hatta ruhunuzu bile temizleyebilir. (Uyarı: bireysel ruhlar değişebilir.)

genel-2