CES 2023’te yeni akıllı ve bağlantılı ev trendleri ortaya çıktı. Nanoleaf, Eve, Google ve diğerleri yeni teknolojileri benimsiyor ve bu IoT tabanlı evrene atlıyor.

Madde birlikte çalışabilirliği ve desteği

Matter 2022’nin sonlarında piyasaya sürüldükten sonra, birkaç şirketin Matter sertifikalı yeni cihazları tanıtmak için CES 2023’ten faydalanması şaşırtıcı değil. Matter birlikte çalışabilirlik standardı, farklı platformlardaki akıllı cihazların birlikte çalışmasını sağlar.

SwitchBot Merkezi 2

Bazı markalar şu anda mevcut cihazları yükseltmek yerine Matter standardıyla uyumlu yeni ürünler piyasaya sürse de, SwitchBot hub’ı dışında mevcut hub’ların çoğu aynı kalacaktır.

Masada SwitchBot Hub 2

Resim: SwitchBot.

Akıllı ev şirketi, Matter destekli yepyeni bir Hub 2 sergiliyor.

Bu yeni merkez, SwitchBot Bluetooth cihazlarını, Matter desteğiyle Wi-Fi yetenekleri sağlamak için bir araya getiriyor; bu, SwitchBot cihazlarınızı Apple HomeKit gibi en sevdiğiniz ev otomasyon sisteminden ekleyip kontrol edebileceğiniz anlamına geliyor.

Eve Akıllı Ev

Yeni Eve Akıllı Ev cihazları

Eve Door & Window, Eve Energy ve Eve Motion’ın en yeni modelleri şimdiden Matter sertifikasını aldı. Resim: Havva.

Eve, birkaç ay önce bazı cihazları için Matter desteği ekledi. Yeni özellikler, tümü Matter sertifikasına sahip olan bir kapı ve pencere sensörü, bir akıllı priz ve bir hareket algılama sensörünün eklenmesini içerir. Bu cihazlar İlkbahar 2023’e kadar satışa sunulmayacak olsa da Eve Erken Erişim programına kaydolabilirsiniz.

Diğer yenilikler

Nanoleaf ve Govee ekranları

Nanoleaf (solda) ve Govee (sağda), 2023’te Matter sertifikalı yeni aydınlatma ürünlerini piyasaya sürüyor. Resim: Nanoleaf | govee | ZDNet.

Nanoleaf ve Govee, Matter sertifikalı yeni akıllı aydınlatma çözümlerini piyasaya sürüyor. Nanoleaf, 2023’ün ilk çeyreğinden itibaren A19, BR30, GU10 ve gömme aydınlatma çeşitleriyle ampul ve şerit ışık satmaya başlayacak.

Başka bir akıllı aydınlatma üreticisi olan Govee, CES’te sergileyeceği ilk Matter uyumlu şerit ışığını, 2,5 m M1 LED şerit ışığını da Mart 2023’te piyasaya sürecek.

Eğlence için akıllı ışıklar

Nanoleaf, Govee ve Twinkly, daha sürükleyici bir TV deneyimi yaratmak için akıllı aydınlatma kullanan şirketlerden sadece birkaçı. Bu üç şirket, etrafındaki akıllı ışıkların izlediğiniz şeye göre gerçek zamanlı olarak renk değiştirmesi için TV ekranınızı yansıtmak için farklı teknolojilerin kullanımını sergiliyor.

Nanoleaf Sync+ Teknolojisi

Nanoleaf Senk+

Nanoleaf Sync+, ışıklarınızı senkronize tutmak için TV’nin yukarısındakilerle iletişim kuran Screen Mirror kamera ile. Resim: Nanoleaf.

Nanoleaf, TV’nize veya odanıza bağlı ışık çubuklarına ve ampullere renk komutları göndermek için Sync+ teknolojisini kullanır. Bu komutlar, orada görüntülenen renkleri yakalamak için TV ekranınıza yönelik bir kamera tarafından alınır.

Govee AI CogniGlow

Govee AI CogniGlow

Resim: Govee.

Govee, CogniGlow ile AI Gaming Sync Box Kit adlı bir cihazı kullanarak yapay zekayı uygular. Cihaz, televizyon ekranınızın içeriğinden renklerin, metinlerin ve diğer bilgilerin özelliklerini analiz eder. Bu, Philips Hue Sync Box’ı anımsatıyor.

TV’nizde görüntülenen görüntü, cihaz tarafından gerçek zamanlı olarak bağlı ışıklara gönderilecek olan bir ışık sinyaline dönüştürülecektir. Kutu, ışık efektlerinin ekranınıza daha hızlı yanıt vermesi için TV’nizin HDMI bağlantı noktasına bağlanabilir.

Govee’nin AI Gaming Sync Box Kiti, 2023 İlkbaharında satışa sunulacak.

Twinkly Eğlence Merkezi

pırıltılı ekran

Ekrandaki görüntü, duvardaki Twinkly LED karelerden yansıtılır. Görüntü: Twinky.

İtalyan akıllı aydınlatma markası, ilkbaharda satışa sunulacak olan Twinkly Entertainment Hub ile sürükleyici TV deneyimlerini de duyurdu. Twinkly LED ışık panellerinde görüntülemek için ekran görüntülerini yansıtma yeteneğine sahip bir masaüstü uygulamasıdır.

Rampalar, noktalar, hortumlar, perdeler ve son zamanlarda kareler içeren Twinkly ürün grubuyla uyumludur.

İyileştirilmiş bir sürüş deneyimi

Yepyeni araç içi kameralardan araç içi sesli asistanlara, Ring ve Panasonic gibi büyük oyuncular, sürücüler için yeni teknolojileri sergiliyor.

Halka Çizgi Kam

Halka Araba Kamerası

Resim: Yüzük.

Ring, güvenlik kapsamınızı evinizden aracınıza kadar genişleten yepyeni Ring Car Cam’ı piyasaya sürdü. İki yönlü iletişim ve gece görüşü ile 1080p çözünürlükte video çeken çift yönlü bir araç kamerasıdır.

Panasonic arabada Siri ve Alexa’yı birleştiriyor

panasonic-bilgi-eğlence

Resim: Panasonic.

Panasonic, SkipGen araç içi bilgi-eğlence sisteminde müşterilerin Apple CarPlay veya Alexa’yı kullanırken sırasıyla arabanın sesli asistanını söyleyerek sırasıyla Siri veya Alexa’yı araç içi kontroller için çalıştırmalarına olanak tanıyan bir güncelleme duyurdu.

Panasonic Automotive Systems Company’nin CTO’su Andrew Poliak’a göre, “Müşteriler yoldayken sesli asistanlarını yanlarına alabilmek istiyor ve biz de telefon görüşmelerine olanak tanıyan, sektörde bir ilk olan bir entegrasyon üzerinde ekip oluşturabildiğimiz için heyecanlıyız. , müzik dinlemek, gezinmek vb. “.

Şu anda, arabanızda Siri’yi kullanmak genellikle iPhone’unuz aracılığıyla yapılıyor, bu da yanıt verme sorunlarına ve tutarsız bir deneyime yol açabilir, ancak bu güncelleme bunu değiştirmelidir.

Bahçe işlerini akıllı hale getirin

Evimizin etrafındaki sıkıcı ev işlerinden kurtulmanın zamanı geldi. Otomatikleştirilebilirler. Beni yanlış anlamayın, bahçeciliği seviyorum ve çimleri biçmeyi gerçekten seviyorum. Ama bir şeyi otomatikleştirmenin ve kolaylaştırmanın bir yolu varsa, ben de varım.

EcoFlow bıçağı

Çimenlikte EcoFlow Blade

Bu robot sizin için sadece biçmez, yaprakları da süpürür. Resim: EcoFlow.

EcoFlow, CES 2023’te yeni bir akıllı çim biçme ve süpürme robotu olan EcoFlow Blade’i tanıttı. Çim biçme makinesi, çimleri eller serbest olarak biçmenin yanı sıra, arka taraftaki bir süpürme kiti kullanarak yapraklarınızı süpürür ve toplar. Bahçem ormana dönükken, zavallı tırmığım yerine her sonbaharda yaprakları toplayacak bir robot süpürücüm olmasını dileyebiliyorum.

Bu biçme makinesi-süpürme makinesi kombinasyonu, çim biçme mevsimi için tam zamanında, ilkbaharda piyasaya sürülecek.

Züppe DT-01

Dandy DT-01 (1/4 Dönüm) Çim Bakım Robotu

Görüntü: Dandy.

Dandy DT-01 robotu yabani otları temizlemeyi kolaylaştırır – ve bu robot sizin için bahçenizdeki yabani otları temizlerken çim sandalyenizden keyif alabileceğiniz gerçek esintiden bahsediyorum.

Şirketin en yaygın yabani otları %95 doğrulukla tespit edebildiğini söylediği minik robot, doğrudan yabani otların üzerine ince bir herbisit sisi püskürtüyor. Nokta işleme, çimlerinizde potansiyel olarak zararlı kimyasalların aşırı kullanımını önlemeye yardımcı olur ve küçük versiyon, yeniden doldurmadan 1.000 metrekareye kadar alanı ve 1.000 yabani otları tedavi edebilir.

Mansiyonlar

CES her zaman yeni ürün lansmanları ve yenilikçi teknoloji uygulamaları ile doludur, bu nedenle en iyisini seçmek zordur. İşte dikkat etmeniz gereken diğer bazı ürünler.

GE Profile Akıllı Karıştırıcı

GE Profile Akıllı Karıştırıcı

GE Aletleri, bir Haier şirketi.

Bu cihaz, CES İnovasyon Ödülleri tarafından kabul edilmiştir. GE Profile Akıllı Mikser, kasedeki her malzemeyi veya mikser tabanındaki her şeyi tartan yerleşik bir akıllı tartıya sahiptir. 11 hıza sahiptir, en yüksek olanı bir blenderinkiyle karşılaştırılabilir.

Ses kontrolü olmadan hoş bir akıllı ev cihazı olmazdı, bu nedenle bu akıllı blender, Alexa ve Google’ın sesli asistanı ile uyumludur. En sevdiğiniz sesli asistanınızdan, çırpılmış krema tereyağa dönüşmeden önce sizin için mikseri durdurmasını isteyin – bu özelliği kaç kez kullanabileceğimi size söyleyemem.

Öte yandan Auto Sense, malzemelerinizin dokusundaki değişiklikleri izleyerek aşırı karıştırmayı önleyen ve Alexa’dan bunu yapmasını istemenize bile gerek kalmadan sizin için karıştırıcıyı durduran yerleşik bir teknolojidir. Yine krem ​​şanti istiyoruz, tereyağı değil.

GE Profile Akıllı Mikser 1.000 Euro’ya satılacak.

LG MoodUp Buzdolabı

LG MoodUp

Resim: LG.

LG’nin yeni renk değiştiren buzdolabı bu baharda piyasaya çıkıyor. Kapı panelleri, ThinQ uygulamasıyla renk değiştirmekle kalmaz, aynı zamanda buzdolabınızın yerleşik Bluetooth hoparlörü aracılığıyla çalan müziğe göre de ayarlayabilirsiniz.

Bu buzdolabı Alexa ve Google Asistan ile uyumludur, böylece sesli asistanlardan birinden onunla senkronize olarak müzik yayını yapmasını isteyebilirsiniz.

LG, akıllı cihazları spor ayakkabı kültürüyle birleştiriyor

Spor ayakkabı kültürü onlarca yıldır patlama yaşıyor, ancak son yıllarda her zamankinden daha fazla büyüdü. Parçalarına adeta bir sanat eseri gibi özen gösteren spor ayakkabı koleksiyoncuları var. Sokak modası tasarımcısı ve sanatçısı Jeff Staple, her yerdeki spor ayakkabı tutkunları için en iyi vitrinleri yaratmak üzere ev aletleri üreticisi LG ile iş birliği yaptı.

LG Styler ShoeCare ve ShoeCase

Resim: LG.

Bu işbirliği, CES 2023’teki Tasarımcı Odasında sergileniyor ve en sevdiğiniz ve en değerli spor ayakkabılarınız için tavan ışıklı kapalı bir ekran olan çift sıralı LG Styler ShoeCase’e sahip.

LG, ShowCase ile birlikte, ayakkabıların bozulmamış durumda kalması için TrueSteam teknolojisini kullanan kapalı bir çanta olan LG Styler ShoeCare’i de sunuyor.

Kaynak : ZDNet.comgenel-15