Dev BattleTech makinelerinde dolaşmak iyi vakit geçirme fikrinizse, iyi haberler var: 2019’un tıknaz robot oyununun arkasındaki stüdyo olan Piranha Games’te yeni bir MechWarrior oyunu üzerinde çalışılıyor ve bu “bağımsız” bir giriş olacak. Mercenaries’in tek oyunculu, kooperatif odağını koruyor.

Piranha Games başkanı Russ Bullock, duyuruyu oyun podcast’i No Guts No Galaxy ile yaptığı bir röportajda, MechWarrior Online 2 gibi başka bir MMORPG deneyimi olasılığı hakkındaki bir soruyu yanıtlayarak yaptı.

Bullock, “Hala MechWarrior üzerinde çalışıyoruz, bu harika,” diyor. “Herkes MechWarrior 5 için DLC 4’ün çıktığını biliyor. Piranha’da geliştirilmekte olan başka bir MechWarrior oyunu daha var, sadece bunu söyleyeceğim. Bu bir MechWarrior Online 2 değil, MechWarrior Online’ın halefi değil. Bunu daha çok MechWarrior 5 ile uyumlu, ancak bağımsız bir oyun olarak düşünün.”

Röportajın tamamını buradan izleyebilirsiniz (ilgili kısım 32:40 civarında başlıyor):

Bullock, PC ve konsollarda bulunacağını söylemenin ötesinde daha fazla ayrıntıya girmiyor ve MechWarrior 5: Mercenaries’e benzer tek oyunculu ve kooperatif oynanış içerecek.

Bullock, daha resmi bir duyurunun bu yılın sonlarında, muhtemelen sonbaharda geleceğini söylüyor. Muhtemelen o zaman, adının ne olacağını, nerede geçeceğini ve en önemlisi, savaş alanına çıkmadan önce hangi BattleTech mech’lerini lazerler ve zırhlarla dolduracağımızı öğreneceğiz.

Mechwarrior 5 artık ışın izleme ve mod desteğine sahip ve yakın gelecekte gelecek bir sonraki DLC ile Piranha bir sonraki oyunu hakkında daha fazla bilgi vermeye hazır olana kadar bizi meşgul edecek çok şey olmalı.oyun-2