Amazon Games Studios’un San Diego’daki ofisinin başkanı John Smedley altı yıl sonra şirketten ayrılıyor. Smedley, bu süre zarfında çeşitli projeler üzerinde çalıştı, ancak hiçbiri serbest bırakılmadı.

gelen bir rapora göre Bloomberg, Smedley ayrıldığını şirket çapında bir e-posta ile duyurdu. “Çok düşündükten sonra, yeni bir şeyde şansımı denemenin zamanının geldiğine karar verdim” dedi. Mektup ayrıca Andy Sites’ın stüdyo başkanı olarak devreye gireceğini, Smedley’nin ise geçişi yumuşatmaya yardımcı olacağını belirtiyor. Smedley en çok Everquest ve Star Wars Galaxies gibi MMO’lardaki çalışmaları ile tanınır.

Bir Amazon temsilcisinden Bloomberg’e yapılan açıklamada, “John bir oyun endüstrisi efsanesidir ve son altı yılda Amazon Games’e yaptığı katkılardan dolayı minnettarız… [his team] duyurulmamış projelerini hayata geçirmeye odaklanmaya devam ediyor. John, yeni bir şeyin peşine düşmeden önce ekip tamamen geçiş yapana kadar burada kalmaya kararlı.” Smedley’in ayrılışı, Amazon’daki yaygın işten çıkarmalarla aynı zamana denk geliyor.

Geçen yıl GameSpot, Eddie Makuch tarafından yazılan bir makalede Amazon Games’in başkan yardımcısı Christoph Hartmann’ın profilini çıkardı. Smedley, görüşülen kişiler arasında yer alıyor ve Hartmann’ın Amazon Games’in yayıncılık kanadı olan gerçek bir oyun şirketine dönüşmesine yardımcı olduğunu iddia ediyor. Ayrıca, Hartman’ın aralarından en tuhaf ve en zorunu seçtiği, Hartmann’a üç oyun sunmakla ilgili bir hikaye paylaştı. Smedley, “En zorunu seçti ama aynı zamanda oradaki herhangi bir şeyden sıyrılacak olanı da seçti çünkü buna benzer bir şey yok. Birinin zor olanı seçtiğini görmek mi? Bu, ‘Vay canına’ gibiydi. Bunda gerçekten göze çarpan bir şey var ve bunu hemen fark etti.”

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde öne çıkan herhangi bir şeyi satın alırsanız, GameSpot gelirden pay alabilir.oyun-1