Xbox, 25 Ocak 2023’te 12:00 PT / 15:00 EST’de bir “Developer_Direct” canlı yayınına ev sahipliği yapacağını onayladı. Bu etkinlik, önümüzdeki birkaç ay boyunca çıkacak olan Xbox, PC ve Game Pass oyunlarını kapsayacak.

Başlangıçta bu, Xbox etkinliği açıklayana kadar son birkaç gündür bir söylentiydi. Etkinliğin nerede gerçekleşeceğini bilmiyoruz, ancak Xbox yakında bize bildirecek. Bu etkinlik 45 dakika sürecek ve Xbox’larda yayınlanacak. Seğirme ve Youtube kanallar.

Bu geliştirici doğrudan canlı akışı, geçmişte gördüğümüz olaylar gibi olmayacak ve bunun yerine oyun vitrinleri ile doğrudan geliştiricilerden haber alacağız. Herhangi bir tüy, ev sahibi ve aptalca şeyler olmayacak. Doğrudan gerçekten duymak istediğimiz şeylere, yani oyunlara gelecekler. The Elder Scrolls Online, Forza Motorsport, Minecraft Legends ve Redfall gibi duymak ve görmek istediğimiz oyunlarla Arkane Austin, Mojang Studios, Turn 10 Studios ve ZeniMax Online Studios gibi geliştiriciler.

Ancak, Starfield hakkında daha fazla şey duymak istiyorsanız, bu başlık görünmeyecektir. Xbox ve Bethesda, oyun için uygun bir derin dalış yapmak istedikleri için Starfield’ın kendi bağımsız etkinliğini alacağını belirtti. Bunun ne zaman olacağını henüz bilmiyoruz.

Biraz Starfield oynanışı görmek istesem de, Redfall ve Forza Motorsport’un yeniden başlatılması da radarımdaki iki oyun.

25 Ocak 2023 tarihinde Xbox Developer Direct’e göz atmayı unutmayın.

oyun-4